Процесс обсуждения добровольного объединения громад уже начат и по-разному воспринимается гражданами. Чтобы выяснить проблемные моменты и рассказать представителям общественности преимущества децентрализации власти, в Одессе состоялся форум институтов гражданского общества. Мероприятие собрало членов общественных советов при райадминистрациях восьми районов Одесской области.

Децентралізація влади та роль громад в даному процесі – цій темі був присвячений форум інститутів громадянського суспільства. Питання добровільного об’єднання громад  вже досить тривалий час обговорюється, втім у багатьох воно має різне трактування.

Ирина Пьянкова, управление коммуникаций с общественностью ООГА

Мы посчитали своим долгом пригласить лучших специалистов, которые, что называется, в теме, которые понимают о чем они говорят и которые участвуют в этом процессе, для того, чтобы они рассказали общественности более детально обо всех вопросах, связанных с этим законом, и чтобы специалисты ответили на вопросы общественности, выслушали их мнение и может тоже где-то скорректировали свою работу.

Олег Муратов, департамент эконом. развития и торговли ООГА

Наше завдання сьогодні — донести до якнайбільшого кола громад, тому що тут є представники цілої низки районів Одеської області, донести до них ті позиції і пояснити, що це, преш за все, в їхніх інтересах проводити децентралізацію. І пояснювати людям. тому, що зараз складається таке враження в деяких людей,  що це буде проводитися насильно – об’єднання громад. Воно не буде проводитися насильно. Є добровільне об’єднання

Ще рік тому були розроблені основні напрям і концепція цієї реформи. Три закони вже було прийнято, — зазначає представниця українського інституту міжнародної політики. Сьогодні очікуються зміни до конституції, які будуть визначати поділ повноважень між місцевим самоврядуванням і головами держадміністрацій. Загалом, як зазначила Катерина Сідаш, реформа децентралізації рухається і повноваження потрохи передаються на місця.

Катерина Сидаш, Украинский институт международной политики

На сьогодні ми якраз посередині реформи, тому, що якраз створені офіси реформ в усіх областях, тут сьогодні буде представник офісу реформ в Одеській області, розробляються перспективні плани громад, які визначатимуть яким чином будуть об’єднуватися громади і будуть створюватися нові межі районів, об’єднань територіальних громад, і виходячи з цих перспективних планів, буде відбуватися новий адміністративно-територіальний устрій з найнижчого місцевого рівня і, відповідним чином змінюється загальна рамка місцевого самоврядування і державної влади на місцевому рівні

Реформа децентралізації передбачає ряд позитивних моментів, — запевняє директор де6партаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської облдержадміністрації Олег Муратов. Один із таких плюсів – це повернення 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб до бюджету громади. Крім того, весь європейський досвід свідчить про те, що йде процес укрупнення громад. Адже збільшення території створює більш інвестиційно привабливу атмосферу. І якщо щодо питання інформування та роз’яснення населенню переваг реформи сьогодні ведеться активна робота, то законодавча база залишається дещо недопрацьованою, — впевнений посадовець.

Олег Муратов, департамент эконом. развития и торговли ООГА

Безумовно, ще є досить сира законодавча база, хотілося б бачити її в комплексі. Не тільки питання добровільного об’єднання громад, але і подальшого бачення адміністративно-територіальної реформи країни в цілому, подальшого бачення тих змін до конституції, які повинні бути внесені в цьому році і за великим рахунком того виборчого законодавства, яке повинно буде обновитися перед місцевими виборами. Моя позиція – це все повинно йти в комплексі. Саме тут є питання, що поки що законодавча база відстає від реалій сьогодення. Але так було у всіх країнах, тому треба йти вперед і шукати можливості, а не шукати причини як цього не зробити.

 

Комментарии закрыты