4-5 жовтня в Одесі проходить круглий стіл «Культурне розмаїття Південної України — вагомий чинник європейської інтеграції». Захід, який відбувається в Одеській національній науковій бібліотеці, організований Міністерством культури України, управлінням культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації та Департаментом культури та туризму Одеської міської ради.

Світлана Сивокінь, Міністерство культури України

Я бажаю, щоб завдяки цьому круглому столу дізналась більше громадськість, що ми займаємось ще і краєзнавчою роботою. Що ми не тільки видаємо книги або проводимо якісь конкурси чи зустрічі, а ми ще займаємось — бібліотеки займаються — краєзнавчою роботою.

Ірина Бірюкова, Одеська національна наукова бібліотека

Цей захід проводиться в такому форматі вперше в нашій бібліотеці. Він задумувався як великий краєзнавчий форум і за тим відгуком… Ми планували круглий стіл, який зазвичай збирає меншу кількість учасників, можливо. Але той відгук надзвичайний, який ми отримали від заявників, від представників організацій, які готові виступити, проговорити — у нас більше 30 спікерів, і ми бачимо, що ця тема є надзвичайно цікавою суспільству, різним учасникам цього процесу. Результати цього круглого столу, вони нам і покажуть — чи здатні ми рухатися далі в новому форматі, поєднавши свої зусилля з новими партнерами.

У круглому столі беруть участь  бібліотекарі, працівники музеїв, науковці, фахівці з усієї України. Говорять про дослідження історії культури, актуальні проблеми краєзнавства, життя різних етносів на території Одещини та Півдня України. Питання мови, роботи місцевих бібліотек та музеїв, національно-культурних товариств — сьогодні все це потребує активного сумісного обговорення.

В’ячеслав Кушнір, декан факультету історії та філософії ОНУ

Я хотів би сказати, що таких подій, на превеликий жаль, не багато. А їх має бути значно більше. Тому що наш край полікультурний, з багатою історією. І вивчення цієї історії знаходиться ще на неналежному рівні. Це по-перше. По-друге, навіть те, що ми маємо з історії нашого краю, знання культури населення нашого краю — воно знову ж таки, не на тому рівні, який нас задовольняв би. Чому? Тому що пересічний одесит, пересічний житель Одеської області не знає того багатства, яке ми маємо на сьогоднішній день.

Учасники зазначають: хоч в останні роки увага до краєзнавства підвищилась, а досліджень стало проводитись більше, через брак фінансування немає можливості їх публікувати. І саме такі заходи покликані налагодити механізми просвітництва жителів щодо культурного розмаїття регіону, в якому вони живуть.

Комментарии закрыты