С 11 по 14 мая в Одессе проходят уже традиционные для нашего города Дни Польши. Культурное событие началось с возложения цветов к памятникам выдающимся полякам — поэта Адаму Мицкевичу и бывшего президента Польши Леха Качиньского.

Торжественное официальное открытие Дней Польши произошло в литературном музее. Как это было — видели наши корреспонденты.

Дні Польщі в Одесі – традиція, яка щороку набуває все більших розмахів. Польське представництво у нашому місті діє з 2003 року і з того часу співпраця тільки посилюється.

Дариуш Шевчик, Генеральный консул Республики Польша в Одессе

Это уже очередной раз, когда мы имеем возможность немножко приблизить польскую культуру к одесситам благодаря содействию консульства, городских властей и нашей польской общины, которая есть в Одессе. Благодаря им мы можем представить концерты, выставки. Мы стараемся сделать какую-то совокупность мероприятий, которые адресованы для разных людей, особенно для молодежи

Константин Ржепишевский, представитель МИД Украины в Одессе

Меня радует, что у нас есть добрая традиция — 8-й раз в мае Генеральное консульство Польши проводит Дни Польши в Одессе. Майские дни насыщены на такие мероприятия, вы знаете, что 3 мая Польша празднует день Конституции (самой старой в Европе), приятно, что такая традиция есть в Одессе, поляки много сделали для Одессы

Поляки — не тільки хороші друзі Одеси, але й гарний приклад для України, — впевнений Костянтин Ржепішевський. Не так давно Польща, розділена між трьома імперіями практично втратила державність, але зуміла її відновити і по-новому відродитися. Польща — сьогодні одна із найбільш економічно стабільних країн Євросоюзу і українцям у цієї країни є чому навчитися — зазначає представник українського МЗС.

Саме тому, дні Польщі в Одесі — це культурний проект, який активно підтримується міською владою.

Светлана Боева, директор департамента международных связей ОГС

Я надеюсь, что в следующем году мы еще больше вас удивим чем-то уникальным и особенным, а мысли на счет этого у нас уже есть, мы уже запланировали новые мероприятия на следующий год, хорошего вам дня и начала Дней Польши. Эти яркие краски, которые меня окружают — они символизируют весну, которая вокруг буйствует и цветет. С Днями Польши в Одессе начинается весна.

В рамках урочистого офіційного відкриття Днів Польщі в Літературнму музеї для одеситів представили виставку дитячих малюнків, вернісаж живопису «Познань очима одеситки» та яскравий концерт ансамблю «Польські квіти».

«Польські квяти», зокрема керівник колективу — Світлана Самойленко була відзначена від імені міністра польської культури почесною нагородою за заслуги перед польською культурою. Колектив існує вже понад 20 років і в Одесі він є своєрідним осередком, де зберігаються і збагачуються польські традиції.

Светлана Самойленко, руководитель коллектива «Польски квяты»

Українська і Польська історія взагалі переплітаються дуже тісно в деякі часи, навіть зараз ми підтримуємо один одного. А польська і українська пісня —  це душа народу, його співучість, його відкритість, любов один до одного. Традиційно, у своїх піснях ми відкриваємо серце, напевно, і українська і польська пісня цим споріднені.

В рамках святкування Днів Польщі заплановані також чимало інших заходів. Зокрема, 12 травня о 10:00 на стадіоні «Спартак» пройде фінал футбольного турніру серед учнів одеських шкіл за Кубок Генерального консула Республіки Польща в Одесі. В цей же день о 19:00 в Одеській обласній філармонії відбудеться концерт Фредеріка Шопена. 14 травня в 14:00 в Кафедральному костелі Успіння Пресвятої Богородиці на вул. Катерининської, 33 пройде концерт польської народної релігійної пісні.

Комментарии закрыты