…»Гордість стародавнього народу, Відроджена знову, Здрастуй, горда Свобода, Здрастуй, еллінів любов!» Греція! До святкування її Дня Відродження, який відзначається 25 березня, а також до 25 річниці побратимства між містами Одеса та Пірей, Фонд Бумбураса вирішив представити українській аудиторії концерт сучасної грецької музики за участю Йоргаса Далараса, бажаючи таким чином зробити свій внесок у збереження та розвиток духовних відносин між Грецією та Україною, між грецьким народом та Одесою.

Пантелеймон БУМБУРАС, голова БО «Фонд Бумбураса»
Здесь жили великие греки. И мы сейчас стараемся сделать, что можем, чтобы быть похожими на них хоть чуть-чуть. Конечно, это непросто потому, что они сделали очень много, здесь греческие меценаты очень много строили. И мы тоже стараемся.

Костянтин РЖЕПІШЕВСЬКИЙ, представник МЗС України в Одесі
Я хочу, в первую очередь, поблагодарить удивительного грека Пантелеймона Васильевича Бумбураса. Мы его называем настоящим одесситом. Это грек, который мне сказал, что разделил свое сердце на две части, одна принадлежит Греции, вторая — Украине и нашему городу. Благодаря ему сегодня совершенно замечательный концерт греческих исполнителей. Греки, на самом деле, много сделали и для всей Европы. В частности, в великой битве при Саламине греки практически спасли Европу от персов. Сегодня могла быть Европа совсем другой.

26 березня в Одеській філармонії слухали спів відомого у Європі грецького виконавця Далараса, вітали присутніх з національним святом Греції та дякували за незабутні враження від події засновнику Фонда Бумбураса грецькому одеському бізнесмену і меценату Пантелеймону Бумбурасу почесні гості. Серед яких — Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Кіпр в Україні пан Луїс Телемаху, Генеральний консул Греції в Одесі пані Деспіна Кукулопулу, інші представники зарубіжного та українського дипломатичного корпусу, делегація членів парламенту Греції та представники Одеської міської ради. Про внесок Бумбураса у розвиток Одеси тепло сказав заступник міського голови.

Петро РЯБОКОНЬ, заступник Одеського міського голови
Многие вещи делаются от чистого сердца, с абсолютной любовью к городу. И мы очень ждем будущую звезду Одессы, ко Дню города надеемся на ее открытие, — это Греческий парк, который станет бриллиантом в созвездии нашего города.

Деспіна КУКУЛОПУЛУ, Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі
Я вітаю вас зі святом тому, що 25-е березня, національне свято Греції — це і свято одеситів. Ви всі знайомі з історією Греції і знаєте, що Греція ніколи не здобувала перемоги своєї чисельністю. Греція перемагала завжди пристрастю, жагою свободи і своєю прихильністю до ідеалів демократії. Це те, що Греція подарувала Європі, це те, що у нас в крові.

«Йоргос Даларас співає по-грецьки, але його музика говорить з усім світом», — написала про славетного грецького виконавця французька газета «Figaro». Співак виконує пісні у жанрі рембетіки — синтезу грецького міського фольклору і музики репатріантів з Малої Азії. Завдяки харизматичному виконанню, Даларас вивів цей жанр на сцени світових театрів і великих стадіонів. В Афінах на грандіозному концерті він співав разом зі Стінгом, Брюсом Спрінгстіном та Пітером Габріелем. На одеській сцені Йоргос Даларас виконав пісні, що шанують Грецію і об’єднують греків усього світу. І якнайкраще можуть ілюструвати й мету діяльності Фонду Бумбураса — організатора події: розвиток греко-українських відносин, поширення грецької історії та великої грецької культури.

Комментарии закрыты