У 2016 році Олег Лук’янчук, пройшовши через конкурс, став головлікарем одеського обласного онкодиспансеру. Тоді ж, у установи з’явилася антикризова програма. Через три роки головлікар надав звіт про свою роботу і розповів про те, з чого все почалося і до чого прийшли зараз.

Олег Лук’янчук, головлікар одеського обласного онкодиспансеру

Когда я сюда пришел, я сделал аудит, мы провели…оценили материально-техническое состояние диспансера. Оценили его службы, подразделения и поняли состояние плачевное. Фактически, отсутствовала лабораторная служба. То, на каком уровне она находилась, она находилась на уровне 50-60х- годов прошлого века. Отсутствие диагностического центра, полностью. Ужасное состояние почти во всех отделениях.

У 2016-му році в онкодиспансер залучалося до 5 мільйонів позабюджетних коштів. Точно таку ж суму змогли залучити всього за пів року 2018-го.

Олег Лук’янчук, головлікар одеського обласного онкодиспансеру

Нам удалось восстановить полностью радиологическую службу. Нам удалось восстановить химиотерапевтическое подразделение. Во-первых, у нас сейчас есть необходимое количество медикаментов, химиопрепаратов для лечения наших онкопациентов. 

Всього за три роки в онкодиспансері було введено 25 нових методик. Так, з нуля підняли клініко-діагностичну службу, якість аналізів тут перевіряють за міжнародною системою ISO. Було покладено початок центру ядерної медицини — сюди закупили обладнання Simenes. Є і певні недоліки, які додають до плану розвитку на майбутнє.

Олег Лук’янчук, головлікар одеського обласного онкодиспансеру

В чем мы отстаем и в чем существует проблема. Конечно же это, я говорю некрасивое слово, но я говорю так, как оно есть. Гостиничные услуги, уход за больными. Нахождение в стационарах, питание пациентов, уход за пациентами. Общение со средним и младшим персоналом. То есть у нас огромные провалы.

Незважаючи на те, що було придбано техніки на 16 мільйонів гривень, навіть поліпшення матеріально-технічної бази не завжди є гарантом одужання. Олег Лук’янчук каже, що майбутнє — за профілактикою. Чим більш рання стадія — тим краще якість життя пацієнта і відсоток одужання.

Олег Лук’янчук, головлікар одеського обласного онкодиспансеру

Какой процент? Если первая стадия — это почти 100%. Вторая стадия — 85-90%. К сожалению, хуже положение в 3-4 стадии заболевания. Онкология является второй причиной смерти и инвалидизации пациентов. A к 2020-му году онкология обойдет сердечно-сосудистые заболевания.

В середньому, за рік в диспансері діагностують онкологію у 7,5 тисяч людей. Всього, кількість хворих в нашій області становить понад 75 тисяч. Лікарі, називають ці цифри величезними і кожен раз звертаються до людей із закликом — ходіть на обстеження.

Олег Лук’янчук, головлікар одеського обласного онкодиспансеру

Обследовать надо здоровых. Это повысит и раннюю диагностику, и профилактику, и выявление предопухолевых состояний и поможет избежать онкологии. У нас нет плановых онкоосмотров, профилактик. Такие, какие они должны быть — настоящие, организованные. Это не только медицинская проблема. Это административная проблема. Это проблема волонтеров, это государственная и национальная проблема. 

У плані розвитку онкодиспансеру, варто виділити пункт — впровадження на території області скринінгових програм, котрі дозволять виділити найчастіші види онкозахворювань. Адже зробивши діагностику вчасно — можна врятувати людині життя.

 

Комментарии закрыты