З серпня по вересень в Україні, і в Одесі, зокрема, представники поліції проводили масову перевірку автомобілів. Так тільки за минулий місяць виявлено більше 12 тисяч порушників на території Одеської області. Про це повідомив заступник начальника обласної поліції Сергій Махотін в ході перс-конференції, присвяченої підведенню підсумків проведення «Місячника безпеки дорожнього руху». Про те як змінилася статистика аварійності на дорогах — далі у сюжеті.
Місячник безпеки дорожнього руху — звичайна практика роботи поліції . Цьогоріч масова перевірка авто на дорогах України проводилася з 12 серпня по 12 вересня. В поліції зазначають, — головна мета такої перевірки — зниження аварійності. Адже статистика ДТП в регіоні досить серйозна. Тільки в 2016 році кількість аварій на дорогах порівняно з минулим, 2015 роком зросла на 33%.
Сергей Махотин, заместитель начальника ГУНП в Одесской области
Мы в какой-то мере стабилизировали ситуацию, на сегодняшний день есть остановка в росте регистрации ДТП. Уменьшилось количество ДТП, совершенных водителями в состоянии алкогольного опьянения, уменьшилось ДТП с участием детей, с участием пешеходов в два раза практически, велотранспорта — в 2 раза.
В поліції називають загальну цифру правопорушень за місяць — 12 тисяч. І чималу частку серед порушників займають водії, які беруться за кермо в нетверезому стані, і таких виявлялося майже 30 осіб щоденно.
Сергей Махотин, заместитель начальника ГУНП в Одесской области
Что касается фактов управления в нетрезвом состоянии — 868 фактов. Полина в городе, половина в области. Вы себе представляете какое количество людей до сих пор наплевательски относится к себе, к людям, которые является точно такими же участниками дорожного движения, соответственно, это приносит очень негативный результат.
Серед найпопулярніших також порушення правил проїзду перехрестя — понад 1200 за місяць і понад півтисячі порушень правил обгону, — зазначає Сергій Махотін. Особливу увагу заслужили мотоциклісти та мопедисти.
Сергей Махотин, заместитель начальника ГУНП в Одесской области
Из 320 человек, которые были задержаны — половина в состоянии алкогольного опьянения. Люди не понимают ответственности, сто человек из них было без документов, думаю, что они останутся безнаказанными в этой ситуации. но все подразделения нацполиции отработали в этой ситуации достаточно неплохо, я считаю.
У поліції сподіваються на зниження числа осіб, які кермують у стані алкогольного сп’яніння, із введенням нових штрафів. Вже незабаром суди почнуть відпрацьовувати дані правопорушення. А як відомо, суми штрафів підвищилися суттєво — якщо водія зупинили вперше — 10200 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік. Повторне протягом двох років вчинення цих порушень передбачає збільшення штрафу удвічі. Далі таких водії штрафуватимуть на 40800 грн та позбавлятимуть права керування транспортними засобами на 10 років.
Сергей Махотин, заместитель начальника ГУНП в Одесской области
Я думаю, сейчас люд будут чувствовать ответственность и что их за это будут наказывать.
Чимала робота протягом місяця проводилася і з громадськістю. На жаль, схильність пішоходів до легковажності та необережності там, де за логікою необхідно бути винятково зібраним, призводять до трагічних наслідків. Дії пішоходів для водія не завжди є передбачуваними та прогнозованими, а тому статистика боляче свідчить, що значна кількість ДТП трапляється саме з їхньої вини. Тож, на більш втішну статистику слід розраховувати тільки якщо кожен замислиться над цінністю власного життя і життя своїх рідних, та буде неухильно дотримуватись елементарних правил.