Жодна нормальна держава не може існувати без ефективної судової системи, яка мала б довіру та повагу з боку громадян. На цьому наголосили під час прес-конференції «Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін». Проект був ініційований самими суддями, які відчували критичну потребу реальних змін. А на початку роботи проекту своєю думкою щодо стану судової системи поділились більше ста адвокатів та юристів — вони взяли участь в опитуванні щодо існуючих проблем та протиріч.
Андрій Дрішлюк, заст. голови Апеляційного суду Одеської обл.
Справа в тому, що наше опитування — дуже приємна для нас новина — воно викликало таку хвилю по всій Одеській області, навіть в Україні, що були проведені в багатьох судах такі опитування, ви можете продивитись інтернет. І як саме після цього люди більш прискіпливо стали шукати проблеми організації. Це дуже приємно, що навіть на початку нам вдалося певним чином змінити — може це не дуже скромно, але це так — змінити ставлення чи привернути увагу до тих проблем, які існують і існували завжди, до речі, в судовій системі.
Тетяна Шевиріна, регіональне відділення Нацшколи суддів України
Є організаційні проблеми в судовій системі, які негативно впливають на ставлення до суду та до суддів. Що і має своїм наслідком неповагу до судової системи. Насправді, у нас в різних судах по-різному організована система роботи цих судів. Наприклад, в деяких судах нашого міста документи приймають тільки до обіду. І тільки в визначенні дні. В інших судах тільки після обіду — і також в інші призначені для цього дні. Про це люди не знають, і, наприклад, приїжджають до цих судів, і відкривають для себе те, що сьогодні вони не можуть подати ці документи. Це не є перешкодою, щоб надіслати їх поштою — але це знову незручності і певне негативне сприйняття.
Вирішенням більшості організаційних проблем стали договірні уніфіковані правила здійснення судочинства — тобто адвокати та судді домовляються про певні «правила гри». Це допомогло і покращити якість судочинства, і вдосконалити роботу апаратів судів.