Довгі роки на відомий всім одеситам та гостям міста ансамбль Воронцовського палацу не звертали належної уваги. Але настав час, коли стали необхідні кардинальні заходи. Як 20 жовтня зазначили у прес-центрі Одесит, роботи виявилось навіть більше, ніж очікували.

Ольга Буц, Управління капітального будівництва ОМР

Посмотрев, в каком состоянии конструкции, было принято решение все-таки демонтировать все конструкции оттуда, и приступить к восстановлению в первоначальном виде. Когда мы начали работы по гидроизоляции фундамента, выяснилось, что фундамент находится не на той отметке, которую мы планировали. Было принято решение продолжить раскопки. В процессе раскопок, в процессе постепенного раскрывания сооружения, мы пришли к тому, что стереобат этого сооружения находится в достаточно критическом состоянии, есть очень много трещин.

Технічний стан колонади став абсолютною несподіванкою, адже ззовні, у верхній частині колонади ніщо не передвіщало такі проблеми.

Володимир Суханов, будівельно-технологічний інститут ОДАБА

Трещины в стенах, с шириною раскрытия порядка 3-4 сантиметра. Трещины в открывшейся полости под колоннадой, там помещение когда-то было. Трещины в перекрытии, или точнее в покрытии так сказать будет. Кладка хоть и выполнена из достаточно прочного камня, так называемого дикаря, я говорю о фундаментах; она в общем-то в неудовлетворительном состоянии.

Після розкопок було прийняте рішення про посилення фундаменту, оскільки в його основі в результаті інженерно-геологічних вишукувань були зафіксовані кілька тріщин. Аби рівномірно розподілити навантаження та зменшити тиск на підошву фундаменту була розроблена конструкція, яка сьогодні майже повністю реалізована. Також планується кілька заходів щодо робіт із тріщинами.

Володимир Суханов, будівельно-технологічний інститут ОДАБА

Это основные проблемы. Все остальное, в общем-то, не внушает никаких особых у нас опасений. Да и, собственно, это не внушает опасений. Это просто новые вещи, которые были не известны, пока не вскрыли и не увидели.

Так наразі роботи з посилення фундаменту вже закінчуються, і залишаються лише роботи з посилення надземної частини колонади. Завдяки певним заходам такі роботи можна проводити в будь-яку погоду. Цього року на реставраційні роботи було виділено 5 мільйонів гривень, які вже були використані, наразі чекають на додаткові кошти. Через несподівані постійні знахідки навіть приблизних строків закінчення реконструкції ще немає.

Комментарии закрыты