Одеса стала третім містом, де провели ініційований міністерством культури України круглий стіл, на якому обговорювали реформування системи охорони культурної спадщини. Спікери зазначили: це питання є актуальним вже давно, і наразі його нарешті почали обговорювати. Адже закон 2004-го року застарілий і не включає необхідних підходів, які диктує сучасний світ.

Олександр Єпіфанов, управління охорони культурної спадщини Мінкульту

Дуже багато є розумних речей, які десь ми, можливо, недобачили, або хотіли якраз почути від областей. Все це нам вдається і нарешті ми вже виходимо на ту пряму. Це новаторські підходи щодо організації самої діяльності, які передбачають створення електронного реєстру, під який буде вже розроблено і проходження певних процедур, нормативна база. Це також передбачає створення певних змін до Закону України про культурну спадщину та нормативних актів.

Принциповою зміною в системі буде впровадження електронного реєстру, який допоможе працювати з культурною спадщиною, мати дистанційний доступ до таких об’єктів.  Для створення реєстру не потрібне додаткове технічне обладнання: лише уповноважена людина, звичайний комп’ютер і проходження сертифікації — аби область була під`єднана до мережі.

Олександр Єпіфанов, управління охорони культурної спадщини Мінкульту

Це буде делегування повноважень на місця, це буде змінена система ведення цього реєстру. Це вже більше оцифрування матеріалів, це 3-д сканування об’єктів культурної спадщини. Тобто це зовсім інша вже історія.

Електронний реєстр Міністерство культури планує створити до 2019-го року — він передбачає упорядкування питань структури органів охорони культурної спадщини, а також розробку стандарту метаданих для опису об’єктів нерухомої спадщини. Після Одеси плануються круглі столи у Львові та Києві — де учасники вже будуть підбивати підсумки виїзних засідань.

Комментарии закрыты