Британія та ЄС: принципи Брекзиту

29 квітня у Брюсселі розпочався саміт, присвячений процесу виходу Британії з Європейського Союзу. Лідерам 27 країн-членів ЄС знадобилося менше 15 хвилин, аби одностайно затвердити проект керівних принципів для переговорів із Британією, яка вже не бере участі в цьому саміті. Самі ж переговори розпочнуться після парламентських виборів у Великій Британії, що відбудуться 8 червня. Щоправда питання статусу громадян ЄС на території Британії після виходу країни з ЄС все ще залишається відкритим і дуже турбує голову Європейської Ради. Дональд Туск закликав Британію дати щодо цього «серйозну відповідь» і зазначив, що Союзу необхідні вагомі гарантії. Адже права громадян ЄС на проживання, роботу та навчання у Великій Британії — одна з головних тем, що будуть розглянуті під час першої фази переговорів з країною.

Еммануель Макрон: ЄС потрібне реформування

Лідер французьких президентських перегонів Еммануель Макрон у своєму інтерв’ю Бі-Бі-Сі зазначив, що Європейський Союз повинен бути реформований — в іншому випадку його чекає так званий «фрекзит». Центрист Макрон — на противагу Марін Ле Пен — виступає за єдину Європу. Щоправда він зазначив, що, поміж іншого, треба враховувати ситуацію та людей, які розлючені і не хочуть надалі чекати. «Подальше розбалансування у роботі ЄС неприпустиме. І тому я вважаю, що мій мандат розповсюджується і на глибоке реформування Євросоюзу, нашого європейського проекту», — зазначив кандидат у президенти Франції. Він також додав, що якщо б він дозволив Союзу функціонувати так, як і зараз, це було б зрадою. «І я не хочу цього, — зазначив Макрон, — Адже наступного дня у нас буде фрекзит чи знову — Національний фронт».

Super cars run: перегони топових машин

Перегони топових машин проходять в Одесі 1-го та 2-го травня. Ще кілька років тому це були просто аматорські катання, а сьогодні — Super Cars Run — грандіозна подія серед автолюбителів України і не тільки. Більше 40 машин протягом двох днів будуть змагатися в двох дисциплінах: Time Attack і Drag Racing. Сьогодні змагання стартують о 14-00, а завтра о 12-00 на 6 км.

Концертне виконання: прем’єра в Оперному театрі

30 квітня в Оперному театрі при повному аншлазі відбулась прем’єра концертного виконання двох опер «Сільська честь» Масканьї та «Паяци» Леонкавалло. Якщо перший твір розпочинає напрямок веризму – зображення почуттів простих людей, їх повсякденного побиту в італійській опері, то його справжнім маніфестом є «Паяци». Обидва твори, які були написані наприкінці 19 століття, до сих пір з успіхом йдуть на кращих світових сценах. Одеська опера представила публіці нове режисерське прочитання цієї оперної пари.

 

Комментарии закрыты