Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект про судову реформу

Верховна Рада планує підвищити ставки судового збору за подання звернення до суду та впровадити електронний суд. Відповідний президентський законопроект у першому читанні підтримали 253 народних депутатів. Законопроектом передбачається, що Верховний суд стає касаційною інстанцією у кримінальних справах. При цьому визначається обмежений перелік підстав для передачі кримінальних проваджень і визначається необхідність згоди суду нижчої інстанції. Також передбачається, що представництво у суді без повноважень карається штрафом до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців.

Також передбачається можливість виклику через портал судової влади до суду у випадку, якщо людина, зокрема проживає у зоні АТО. Також серед іншого пропонується впровадити систему автоматизованого арешту рахунків та впровадження електронного суду.

Громадський транспорт можуть обладнати камерами відеоспостереження

Онлайн-платформа «Соціально активний громадянин» в Одесі набирає обертів. Містяни активно подають заявки і успішно презентують свої проекти. Організація та проведення заходів,  спрямованих на підвищення рівня суспільної безпеки у громадському транспорті — ще один проект, який представили у прес-центрі Одесит. Мається на увазі, установка камер відеоспостереження у громадському транспорті, що знаходяться на балансі «Одесміськелектротранспорту» з функцією аварійного виклику оперативної служби Національної поліції України в Одеській області. Головною причиною виникнення такої ідеї стала значна кількість крадіжок та недотримання правил дорожнього руху водіями громадського транспорту. Крім того, пропонується встановити у громадському транспорті зарядні станції, щоб кожен бажаючий безкоштовно зміг зарядити свій гаджет.

Планується, що у кожному громадському транспорті буде розміщено по 4 станції підзарядки електронних пристроїв на ручках сидіння, тим самим не створюючи дискомфорту пасажирам.

Місяць Рамадан: жінки-мусульманки Одеси

Одеса як багатокультурне місто з великою повагою відноситься до кожної національності та кожного вірування. 19 червня стало незвичайним вечором місяця Рамадану для одеської мусульманської громади: в цей день провели велике святкове розговіння для жінок-мусульманок нашого міста.

200 років бібліотеці: святкові заходи в університеті ім. Мечникова

В рамках святкування 200-річчя наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечникова в актовій залі ВИШу відкрилась міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки ВИШів: досвід і перспективи». До Одеси приїхали представники обласних наукових бібліотек зі всієї України, а також з ближнього зарубіжжя, щоб привітали ювіляра та обмінятися досвідом.

Комментарии закрыты