Лікарня швидкої допомоги: центр ендоваскулярної хірургії

Доля скандально відомої будівлі на території 10-ї міської лікарні вирішувалася 22 листопада на колегії департаменту охорони здоров’я Одеської міськради. Очікуваний подарунок місту від бізнесмена — лікарня швидкої допомоги на 700 ліжок — була в прямому сенсі відвойована одеською громадою і внаслідок перевірки виявилася всього лише корпусом на 3 операційних блоки і 65 ліжок. Тому говорити про лікарню швидкої допомоги одеським медикам не доводиться. На колегії у вівторок було запропоновано на базі нового корпусу створити центр з надання нового виду допомоги — ендоваскулярної хірургії. Пропозиція медиків буде винесена на розгляд виконавчого комітету Одеської міськради найближчим часом.

Пішоходів закликають оминати міст Коцебу

В управлінні дорожнього господарства міської ради закликають одеситів не ходити по мосту Коцебу до завершення ремонтних робіт. Наразі там встановлюють бордюри та тимчасові перила, тротуарна і проїжджа частина готуються до гідроізоляції і подальшого асфальтування. На підступах і на самому мосту є відповідне маркування, однак частина одеситів вже скорочує свій шлях через Коцюбу. Задля власної ж безпеки в мерії закликають не робити цього і дочекатись відновлення руху вже з грудня.

За фактом стрілянини біля «Панорами» відкрито кримільнану справу

За фактом стрілянини біля торгівельного центру «Панорама» відкрито кримільнану справу за частиною 2-ою 187 статті Кримінального кодексу «Розбій». Про це повідомляють у пресс-службі обласного управління Національної поліції. Інцидент стався напередодні ввечері близько вісімнадцятої години. Троє невідомих у масках намагалися витягнути з автомобіля «Міцубісі Паджеро» водія, коли авто зупинилось. Охоронець водія намагався завадити зловмисникам, здійснивши декілька пострілів з травматичного пістолету у їх бік. Попередньо відомо, що він влучив одному з нападників у груди.  Зловмисники також здійснили декілька пострілів, після чого зникли в авто темного кольору. В ході огляду місця події вилучено три гільзи, сліди пальців рук, фрагменти тканинної структури та змиви речовини бурого кольору. Наразі тривають пошуки грабіжників.

Морські дослідження і технології в Україні

В Одесі стартувала Науково-практична конференція «Морські дослідження і технології в Україні: стан та перспективи розвитку». Відкрив конференцію голова Міжвідомчої координаційної ради з питань морських досліджень Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України Валерій Єремеєв. Вчені, експерти, аналітики і практики обговорюватимуть проблеми морегосподарського комплексу, сучасний стан морських гідрометеорологічних досліджень в Україні, а також актуальні питання міжнародного морського права та практику його застосування в Україні. Триватиме конференція два дні.

У Німеччині знайшли німий фільм, знятий на Одеській кіностудії

У Німеччині знайшли німий фільм, знятий на Одеській кіностудії. Фільм з кумедною назвою «Свині — завжди свині» (або Станція Пупки) був знятий на Одеській кінофабриці «Українфільму» в 1930 році і весь цей час вважався загубленим. Плівки ще рік тому (!) знайшов російський кінодослідник Петро Багров у Федеральному архіві Німеччини. Після довгих переговорів і «залагодження» формальностей, влітку негативи і позитиви були відправлені до Києва і передані в Національний центр Олександра Довженка. «Станція Пупки » — по-справжньому смішний і дотепний фільм, в якому висміюються радянський бюрократизм, міщанство і формалізм. А ще режисер потішається над провінційністю своїх героїв і їх новим радянським побутом. За словами фахівців, «Свині …» — неймовірно цінна знахідка – сьогодні у вітчизняних кіноархівах збереглося всього 5 українських німих комедій! До того ж, саме фільми комедійного жанру радянська влада знищувала особливо жорстоко — вони першими потрапляли під заборону цензури та нерідко зовсім не виходили на екрани. Їх, за словами кінознавців, навіть в зарубіжних фондах залишилося зовсім мало. Сьогодні фахівці Центру Довженка нарікають на відсутність ресурсів для системного вивчення зарубіжних кіноархівів і шукають музикантів, які змогли б озвучити знайдений фільм. Музиканти, вважають в Центрі, обов’язково повинні бути українськими.

«Ідеальне в повсякденності»: виставка Олександра Фрейдіна

22 листопада в будинку Блещунова відкрилася виставка Олександра Фрейдіна «Ідеальне в повсякденності».   В експозиції представлені графічні та живописні роботи, виконані Олександром Борисовичем в жанрі портрета і пейзажу з приватної колекції Сергія Костіна, засновника галереї «Ніка».  Виставка  робіт Фрейдіна — це данина пам’яті художника в рік його дев’яностоліття.

Комментарии закрыты