Від РФ вимагають звільнити українських журналістів

Міністерство закордонних справ України у День журналіста вимагає від Російської Федерації припинити політичні переслідування українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени. Про це у своєму мікроблозі у Тwitter написала речниця МЗС Мар’яна Беца. Про Сущенка і Семену нагадали також у Міністерстві інформаційної політики України анонсувавши акцію на підтримку журналістів. «Роман Сущенко, Микола Семена й інші журналісти, незаконно утримувані на території, підконтрольній РФ, — приклад професіоналів, справді вірних правді, стандартам журналістики та неупередженості висловлювань», — зазначили у департаменті. Нагадаємо, 7 грудня 2016 року слідчий в анексованому Криму висунув журналістові Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції у кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ). На допиті ФСБ Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки». Щодо Романа Сущенка — його затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня журналісту висунили звинувачення у «шпигунстві». 18 травня в Мосміськсуді в скарзі на продовження утримання під вартою Сущенка було відмовлено.

Необґрунтована вартість послуг у Приморському РАЦСі

Три тисячі сто гривень за реєстрацію шлюбу. Такий грабіжницький тариф нині діє в Приморському РАЦСі. У той час, як міська влада встановила його в розмірі близько 1 000 грн і 300 грн для представників пільгових категорій. З’ясувати з чим пов’язана така необґрунтована вартість вирішили депутати фракції «Довіряй дєлам» міської та обласної рад.

Крім того, депутати фракції «Довіряй дєлам» на сесії міськради звернутися до керівництва міста з тим, щоб ініціювати питання щодо так званої «Шлюбної світлиці», яка знаходиться біля будівлі облдержадміністрації. Там, за оформлення експрес-шлюбу встановлений по-справжньому грабіжницький тариф в розмірі близько 10 тис грн. На думку депутатів «Довіряй дєлам» такі ціни в Одесі неприпустимі.

Перлини Бессарабії — створення нового Національного парку

Перлини Бессарабії — про створення нового великого Національного парку говорили в Одесі. Так, за словами доктора біологічних наук Івана Русєва, об’єднати планують Тузловські лимани, Тарутинський степ і Нижньодністровський національний природний парк. В цілому, близько 60 тисяч гектарів землі. Керівник Національного природного парку «Тузловські Лимани» запевнив, що цю ідею підтримали вчені, втім, деякі міністерства свідомо затягують таке рішення. Так, відповідне клопотання про створення національного парку подали ще в січні цього року. Однак жодної відповіді з Міністерства екології так і не отримали, хоча за законом відповідь мала бути надіслана протягом місяця.

«Соціально активний громадянин»: презентація проекту

У прес-центрі Одесит продовжують представляти проекти в рамках онлайн-платформи «Соціально активний громадянин», а саме громадський бюджет. Один із проектів  — «Архітектурний конкурс» Концепція розвитку прибережної території в межах історичного центру Одеси «». Його пропонується провести серед студентів архітектурних ВУЗів України, молодих архітекторів, дизайнерів і містобудівників. В результаті конкурсу громадськість отримає різні варіанти розвитку портової території, а міська влада і адміністрація порту — аргументи для розвитку різноманітного бізнесу і громадського простору на найціннішій території міста. Також спікери представили проект «Архітектурна школа співучасне проектування «Середовище» ». Він в свою чергу поєднує можливості навчання та є відкритою платформою інформаційної та практичної взаємодії студентів ОДАБА з жителями, структурами влади та інвесторами для вирішення міських проблем.

 

Комментарии закрыты