Генпрокуратура: «Янукович захопив владу»

Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому президенту Віктору Януковичу і колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу в захопленні влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року в 2010 році.  У ГПУ заявили, що переслідують справу щодо конституційного перевороту в 2010-му, коли Янукович і його поплічники розширили повноваження президента і захопили державну владу. Верховна Рада і Кабмін втратили свій вплив над державотворенням. А ми нагадуємо, що 30 вересня 2010 року Конституційний суд в закритому режимі повернув у дію конституцію 1996 року. Одразу після зникнення президента-втікача Верховна Рада повернула парламентсько-президентську республіку.

Підготовка: опалювальний сезон

Кабінет Міністрів в рамках підготовки до опалювального сезону повністю забезпечив всі умови для створення паливних запасів та матеріально-технічних засобів. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну, повідомляє урядовий портал. У той же час він підкреслив,  що питання тарифоутворення та створення запасів палива – це виключна компетенція місцевої влади, яка наразі має в розпорядженні всі необхідні ресурси. Також прем’єр Володимир Гройсман зазначив, що Україні вдалося цього року перейти до плану зростання видобутку українського газу, згідно з яким Україна до 2020 року має повністю забезпечити свої потреби в газі. У свою чергу віце-прем’єр Геннадій Зубко зазначив, що наразі загальний стан підготовки до опалювального сезону складає – 95,6%. Повної готовності мають досягти до 15 вересня. У своїй доповіді Геннадій Зубко серед іншого повідомив, що рівень оплати населення за житлово-комунальні послуги складає 112%.

Портові збори будуть зменшені з 1 січня 2018

Ставки портових зборів в Україні будуть зменшені  з 1 січня 2018 року. Відповідне рішення прийняв Кабмін на засіданні в середу. «Наші порти – дорогі, і бізнес постійно ставить питання про зниження плати. І ми зменшуємо збори, аби зробити порти більш конкурентними», — прокоментував це рішення прем’єр Володимир Гройсман. Також в ході засідання уряду обговорили створення спеціальної Координаційної ради Логістики.

Пенсії: поправки в очікуваній реформі

2000 поправок до пенсійної реформи розглянули в парламенті. Такі дії робляться для того, щоб встигнути передати законопроект до сесійної зали вже цього вересня. Питання щодо встановлення коефіцієнту, за яким нараховуватимуть нові виплати, — головне на порядку денному, тут члени комітету з питань соціальної політики, зайнятості та спеціального забезпечення ніяк не можуть знайти згоду. Завдяки реформі вже з 1 жовтня цього року осучаснені пенсії будуть отримувати 9 мільйонів українців, а мінімальна пенсія становитиме 3,5 тисячі гривень.

Новий сезон: чого очікують від Верховної Ради

Стартував новий політичний сезон — після літніх канікул почала свою роботу Верховна Рада України. Чого очікують від парламентарів пересічні громадяни цієї осені? На що сподіваються і чи цікавляться взагалі діяльністю вищого законодавчого органу країни?

Комментарии закрыты