«Подивіться, як в Одесі» — саме ця фраза є показником та оцінкою роботи міської влади. На цьому наголосив мер міста Геннадій Труханов, коментуючи наслідки затяжного снігопаду. Він підкреслив, що місто не розслабляється і уважно слідкує за прогнозами гідрометцентру — аби у разі необхідності забезпечити містянам комфортне та безпечне пересування Одесою. І зазначив: поки що впорались на відмінно. Очільник міста підкреслив, що вперше під час такої негоди міський транспорт працював в штатному режимі і одеситам не довелося йти додому пішки. Геннадій Труханов зазначив, що секрет дуже простий: міська влада вже влітку здогадувалась, що буде зима. А тому готувалась заздалегідь — і в технічному, і в особистому плані. В ході брифінгу очільнік міста зазначив , що сьогодні міська влада в першу чергу сприяє створенню відповідних умов праці для одеських комунальників — а цього року починається будівництво гуртожитку для працівників комунальної служби міста Одеси.
Туристична галузь Одеси
В Одесі за останній рік вдалося значно перевищити встановлені показники розвитку туризму. Про це на апаратній нараді заявила директор департаменту культури та туризму Тетяна Маркова. Так, за її словами, по місту встановили 20 табличок з QR-кодом, замість запланованих 6 табличок. Також замість 3 нових карт-схем в місті наразі вже 5 таких об’єктів, збільшилася і кількість спеціальних екскурсій — замість запланованих 10 провели 15 екскурсій. Ще місту вдалося отримати визнання від закордонної преси, наприклад, турецькі авіалінії включать Одесу у свою брошуру. По Україні встановлено 123 сітілайти та борди зі словами «Хочу в Одесу». Також в Одесу розраховують залучити іноземних туристів за рахунок реалізації нових проектів з облаштування міського середовища.
«Газові контракти», їх розрив, енергетична криза або, навіть, енергетичний колапс в Україні, відміна занять у вишах і школах, відміна відміни занять у вишах і школах… Такими «паливними» стали перші дні березня у країні. Як відчувають себе одесити на черговому, вже не першому, витку «газової війни» — про це спілкувалась наш кореспондент Надія Фоміна з перехожими.
Правляча демпартія програла вибори в Італії
В Італії цієї неділі відбулись парламентські вибори. За попередніми даними, правляча Демократична партія змогла набрати лише близько 20% голосів і в результаті буде змушена перейти в опозицію. Для партії, яка перебувала при владі в Італії останні 5 років, провал був передбачуваним, але від цього не менш болючим. «Для всіх нас очевидно, що це поразка. Ми показали дуже низький результат, значно нижче, ніж очікували», — заявив Мауріціо Мартіна, один з лідерів Демократичної партії і послідовний прихильник колишнього прем’єра Італії Маттео Ренці. Втім, саме Ренці несе на собі велику частку відповідальності за поразку Демпартії. Багато хто в Італії звинувачують колишнього прем’єра в тому, що його політика призвела до розколу лівого центру. Нагадаємо, що він був змушений подати у відставку в 2016 році після провалу референдуму щодо ініційованої ним же самим конституційної реформи. Минулі вибори ознаменували собою новий поворот в історії Демпартії.
Делегація з Південної Кореї прибула до КНДР
Політики з Південної Кореї прибули в понеділок, 5 березня, в Пхеньян з дводенним візитом, в ході якого відбудеться зустріч з главою КНДР Кім Чен Іном, повідомляє Інтерфакс. Відзначається, що до складу південнокорейської делегації входять 10 високопоставлених південнокорейських чиновників, в тому числі керівник Національної розвідувальної служби і радник президента з національної безпеки. Раніше сестра Кім Чен Іна зустрілася з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном. Вона — перша з родини, хто відвідав Південну Корею з часів Корейської війни 1950-1953 років.
У Македонії тисячі людей знову протестували проти зміни назви
У столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей у неділю, 4 березня провели акцію протесту проти угоди з Грецією, яка може привести до зміни назви країни, повідомляє The Guardian. Протестуючі звинувачують уряд і головну опозиційну партію в зраді національних інтересів. Вони почали свій мітинг біля статуї Олександра Македонського на головній площі міста Скоп’є. «Ми зібралися тут, бо ми повинні зайняти свою позицію з питання назви, ідентичності, Конституції і мови», — заявили організатори зборів. Повідомляється, що учасники протесту вимагали, щоб прем’єр-міністр країни Зоран Заєв припинив переговори з Греціє про вирішення спору щодо назви. Також вимагали, щоб ООН прийняла резолюцію, яка б визнала країну відповідно до її конституційної назви — Македонія. Перший протест проти зміни назви пройшов в Македонії ввечері 27 лютого. Тоді на вулиці Скоп’є вийшли кілька тисяч людей.