Каталонія почекає: незалежність від Іспанії

У вівторок, 10 жовтня, в Барселоні відбулося засідання парламенту Каталонії. Очікувалося, що під час засідання лідер Каталонії Карлес Пучдемон проголосить про незалежність регіону від Іспанії. Тож президент женералітета та інші керівники автономії дійсно підписали документ про проголошення незалежності Каталонії. Щоправда в дію документ поки не вступає. Як повідомляють світові засоби масової інформації документ не вступить в силу до переговорів з іспанським урядом, на які розраховує Каталонія. Пучдемон зазначив, що має намір усунути наявні розбіжності із Мадридом, але в той же час наголосив, що незалежність Каталонії — «справа вирішена, оскільки мільйони наших громадян переконані, що вони заслужили мати власну державу».У відповідь на це прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой вимагає відкликання декларації про незалежність регіону під загрозою застосування виняткових заходів, які передбачені конституцією.

Про Каталонію в МЗС Німеччини

Із заявою щодо ситуації навколо Каталонії виступив Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель. Він назвав можливе проголошення незалежності з боку регіону «безвідповідальним кроком», і зазначив, що протиріччя між іспанським урядом і очільниками Каталонії можуть бути вирішені лише за допомогою переговорів. При цьому, як повідомляє Райтер, глава МЗС Німеччини підкреслив, що в основі цих переговорів має бути дотримання конституції країни. За словами німецького міністра, вирішити таку кризову ситуацію можна лише на основі поваги до принципу верховенства права і в рамках основного закону Іспанії.

Скептицизм Брюсселю: претензії Угорщини щодо українського закону

Офіційний Брюссель скептично сприйняв ідею Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію ЄС-Україна через Закон про освіту. Там повідомили, що запит угорської влади на розгляд питання про закон про освіту в Україні був прийнятий, але до цієї ідеї ставляться з обережністю. А за тиждень, 16 жовтня, це питання обговорюватиметься на засіданні Міністрів закордонних справ країн Європейського союзу. Сама зустріч глав зовнішньополітичних відомств пройде в Люксембурзі. Як зазначають самі дипломати, змін в угоді, скоріш за все, не буде, адже цей документ був давно підписаний і ратифікований всіма державами Євросоюзу, серед яких була і Угорщина. Через це міжнародний документ такого масштабу переглянути не можливо. Нагадаємо, що влади Угорщини та Румунії розкритикували Україну через прийняття Закону про освіту. При цьому угорська влада наголосила, що має намір блокувати євроінтеграцію України на всіх міжнародних майданчиках.

В Україні стартувала пенсійна реформа

8 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який 3 жовтня ухвалила Верховна Рада України. І в середу, 11 жовтня, в Україні стартувала пенсійна реформа. Відтепер мінімальна пенсія становитиме 1452 грн – за наявності достатнього стажу. Очікується, що до 25 жовтня майже 9 млн пенсіонерів отримають додаткові гроші від 1 жовтня. Зміни торкнуться і тих пенсіонерів, що працюють, — їм платитимуть 100% пенсії. Страховий стаж становить 15 років, щоправда тепер його можна докупити: рік коштуватиме майже 17 тисяч грн. А з наступного року будуть скасовані спеціальні пенсії – для держслужбовців, суддів та науковців; їх переведуть на загальну систему нарахування. А право на призначення пенсії за вислугу років збережеться лише для військовослужбовців та силовиків.

Курс валют: що думають одесити

Курс валют та зростання ціни на долар — питання, які вже декілька років не дають спокою українцям. Адже від підвищення вартості валют залежить не тільки зарплати, а й ціни на продукти, комунальні послуги і так далі…  Отож, що думають одесити стосовно курсу валют, тенденцій зростання долару та знецінення гривні, а також чи очікують вони чергового зростання в наступному 2018 році — дивіться далі.

STARS — захоплююче вивчення іудаїзму

Вивчення іудаїзму і єврейської історії можна зробити по-справжньому захоплюючим і веселим заняттям. Це вже шість років доводить міжнародний освітній проект «STARS — Student Torah Alliance for Russian Speakers». За роки існування програми понад тисяча єврейських юнаків і дівчат переконалися: бути євреєм — це здорово!

Комментарии закрыты