Акустична атака на посольство США

В Інтернет мережі з’явився аудіозапис загадкової акустичної атаки на Кубі проти американських дипломатів, після якої у них діагностували «легке ушкодження головного мозку» і «ймовірне пошкодження центральної нервової системи». На запису чутні високочастотні звуки, які нагадують звучання цвіркунів. Постраждалі дипломати підтвердили, що на записи саме ті звуки, які вони чули на Кубі. Експерти нарахували близько 20 різних частот в аудіофрагментах. Але зазначається, що представлені записи не є небезпечними для прослуховування на гаджетах або комп’ютерах. Який пристрій створив оригінальний звук, залишається невідомим. Записи з Гавани відправили для аналізу в військово-морський флот США, який має розширені можливості для аналізу акустичних сигналів.

Українських прикордонників затримала ФСБ

У Державній прикордонній службі підтвердили, що на відео, яке опублікувала російська Федеральна Служба Безпеки, дійсно показані зниклі 3 жовтня українські прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь. Про це повідомив речник відомства Олег Слободян. При цьому в Києві досі не знають до кінця, що саме з ними сталося. Зараз українцям інкримінують незаконне перетинання російського кордону групою осіб, причому з загрозою, або вчиненням насильства. За російськими законами українцям загрожує до 6 років в’язниці. Нагадаємо, що 3 жовтня двоє офіцерів відділу прикордонної служби «Зноб-Новгородське» Сумського прикордонного загону здійснювали моніторинг ділянки кордону, коли зв’язок з ними перервався. Пізніше з’ясувалося, що вони знайшлися в Росії і були там затримані.

Медична реформа: європейський досвід

На початку червня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект щодо проведення медичної реформи. Тоді народні депутати подали понад 800 правок, більшість з яких стосувались  обсягів покриття медичних послуг за рахунок державного бюджету, діяльності Національної служби здоров’я та умов для розвитку приватного медичного страхування.

Представники корпорації Mitsubishi відвідали мерію Одеси

Одеська влада продовжує налагоджувати зв’язок з іноземними партнерами і корпораціями. 13 жовтня гості з Японії, представники корпорації Mitsubishi, відвідали мерію Одеси де обговорили майбутні інвестиції та обмін досвідом заради таких великих проектів, як надземне метро, оновлення залізниці, будівництво паркінгів — та інші.

На морвокзалі відкрили меморіальний знак до 100-річчя загибелі моряків

На Одеському морському вокзал і13 жовтня, до 100 річчя загибелі українських моряків на ескадреному міноносці «Лейтенант Зацаренный», відбулось відкриття меморіального знаку. У 1917 році із завданням доставити на нинішній острів Зміїний команду та засоби для відновлення поста та радіостанції судно вийшло з Одеси і підірвалось на німецькій міні поблизу острова. Тоді загинуло 44 людини, серед яких був і командир корабля. Сьогодні, після урочистого відкриття знаку, за традицією відбулась церемонія спуску вінка пам’яті в море. Директор Музею морського флоту України зазначила, що дуже важливо, що адміністрація Морського порту міста знайшла можливість відзначити таку важливу для Одеси річницю.

ЮНЕСКО: шкідливе цвітіння водоростей

Протягом 12-16 жовтня океанографічна комісія ЮНЕСКО випустить перше в історії керівництво щодо зростаючої проблеми шкідливого цвітіння водоростей, яка загрожує установкам з опріснення морської води. Презентація відбудеться на Всесвітньому конгресі Міжнародної асоціації з проблем опріснення води в Сан-Пауло, Бразилія.

Комментарии закрыты