Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я, — Президент

Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я. Про це заявив Петро Порошенко під час урочистого заходу до Дня медичного працівника, повідомляє прес-служба глави держави. За словами президента, минулого року дано старт кардинальним змінам: прийнято закони, що змінюють всю застарілу архітектуру системи. Створено Національну службу здоров’я. З квітня 2018 стартувала кампанія з вибору пацієнтом лікаря та підписання декларації. Наразі їх уклали вже 8 млн українців. Також укладено 149 договорів із закладами первинної допомоги, які вже з 1 липня почнуть отримувати фінансування за новою моделлю. Окрім того, до кінця року близько 500 амбулаторій нового типу мають запрацювати в сільській місцевості, наголосив президент.

Також Петро Порошенко наголосив на розвитку військової медицини, яка за останні чотири роки в умовах російської агресії здійснила значний прогрес в наданні медичної допомоги українським військовослужбовцям.

Європарламент прийняв резолюцію щодо Сенцова

Європейський парламент на засіданні 14 червня прийняв резолюцію по українському політв’язню Олегу Сенцову, якого утримують в Російській Федерації. За неї проголосували 485 євродепутатів, проти – 76, утрималися – 66 парламентарів. Перед тим усі основні політичні групи Парламенту ЄС при обговоренні стану із правами людини в Росії закликали до звільнення Олега Сенцова та 158 інших політичних в’язнів, які утримуються у цій країні. Відповідна інформація розміщена на сайті Європарламенту.  Зокрема, ЄП висловлює солідарність з режисером, який 14 травня 2018 року оголосив голодування, щоб домогтися звільнення політв’язнів в Росії.  У резолюції також зазначено, що вирок Сенцова грунтується на отриманих в результаті тортур свідченнях.  Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, включно із застосуванням російського законодавства, а також мілітаризацію півострова, яка загрожує регіональній безпеці.  Також в документі засуджуються масові і систематичні порушення прав людини, зокрема етнічних українців і кримських татар.  Крім того, лідерів країн Євросоюзу закликали виступити із засудженням порушень прав людини в Росії і спроб приховати їх під прикриттям футбольного Чемпіонату світу-2018.

Одеська область займає друге місце за нападами на журналістів, — НСЖУ області

Сьогодні Одеська область займає друге місце за нападами на журналістів. Про це 14 червня говорили у регіональному відділенні Національної спілки журналістів України. Спікери наголосили: якщо деякі зі справ і доходять до судів, то застрягають там на довгий проміжок часу. Не допомагає навіть оприлюднення випадків нападів на журналістів. На заході зазначили: злочини проти представників ЗМІ — це злочини проти свободи слова. А вона є тією демократичною засадою, якої ми всі повинні прагнути.

Що продають на наших ринках: на Одещині викрили підпільний цех

Одеські правоохоронці викрили цех із виробництва фальсифікату. Про це повідомляє управління захисту економіки області. Розташований він був за межами Одеси, в підпільному приміщенні виготовляли та розливали оливкову олію, фасували каву та пральний порошок. Потім все це реалізовувалось на ринках Одеси й області під виглядом продукції відомих марок. Під час обшуку виявили устаткування для виготовлення, розливу та маркування фальсифікованої продукції. Правоохоронці вилучили понад 40 тонн олії у бочках і 5 тонн розфасованої та готової до реалізації продукції, 65 мішків та 1200 пачок кави, понад 800 упаковок прального порошку. За даним фактом розпочате кримінальне провадження за ознаками злочину за ст. 227 Кримінального кодексу (Випуск або реалізація недоброякісної продукції).

Театральна прем’єра в «Будинку з ангелом»: за всіма правилами комедії дель-арте

Діти — для дітей. 14 червня в «Будинку з ангелом» маленькі актори Театральної студії Гоголя показали виставу «Буратіно», поставлену за всіма правилами комедії дель арте — виду італійського майданного театру, спектаклі якого створювалися методом імпровізації. Поринути в дивний світ мистецтва і всепоглинаючою доброти зможемо просто зараз — в нашому наступному сюжеті.

Комментарии закрыты