Реакція одеситів на вимушене протистояння військових проти православних Одеси.

У свято Макавею 14 серпня віруючих не впустили у храм, який знаходиться на території Одеської військової академії. У храм Кирила і Мефодія Української Православної Церкви — який віруючи самі відродили і в якому моляться вже 15 років. На КПП військові плутались, пояснюючи причини: в країні скрутне становище або в академії навчання, курсанти бояться за себе або за віруючих. В цей час в академії відбувався з’їзд капеланів від Київського патріархату. Ми зібрали реакцію одеситів на це вимушене протистояння військових проти православних Одеси.

Акція під обласним управлінням в Одесі

Поодинці чи вдвох. Холодною зброєю чи автівкою. Цього літа  — чи кілька років тому. 15 серпня у прес-центрі «Паритет» пройшла прес-конференція «Одеса — небезпечне місто», в якій взяли участь учасники всім відомих справ — активісти, на яких так чи інкаше здійснювали замах.

Де і яким має бути Меморіал Небесної Сотні

Ще у лютому, 2018 року проект архітекторів Ірини Волинець і Марії Процик переміг у конкурсі проектів Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.Але будівництво цього меморіалу так і не почалося до сих пір. 15 серпня за круглим столом організатори  Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка,  просвітяни та архітектори вирішували питання, чому будівництво не розпочинається і яким все ж таки повинен бути меморіал «Небесної сотні» . На думку спікерів Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні має бути простором, який допомагає зрозуміти історію української боротьби за світле майбутнє, але при цьому бути вільним від політичних амбіцій, соціальних та економічних викликів.  І насамперед мати місце де музейні реліквії будуть в першу чергу в безпеці але на даний момент такого приміщення не знайшли, a будівництво не відповідає критеріям законодавчих документів.

Комментарии закрыты