Каталонці обирають регіональний парламент

21 грудня каталонці обирають регіональний парламент. За час відсутності глави женералітета, Карлеса Пучдемона, який зараз виступає кандидатом нового руху, на авансцену вийшли інші лідери. У таборі прихильників незалежності крім його блоку «Разом за Каталонію» — і «Ліві республіканці».  Їх лідер Оріол Жункерас, колишній заступник Пучдемона, знаходиться під вартою, і партію веде на вибори її генеральний секретар Марта Ровіра, каталонська «залізна леді».

Статус Єрусалима: США погрожують

США пригрозили урізати фінансову допомогу країнам, які виступлять проти рішення Вашингтона визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. З такою заявою виступив президент Дональд Трамп у відповідь на скликання сесії Генасамблеї ООН з питання статусу Священного міста.  «Вони отримують від нас сотні мільйонів і навіть мільярди доларів. І після цього готові голосувати проти нас. Ну що ж, нехай. Ми багато заощадимо, скорочуючи допомогу таким країнам», — сказав Трамп.

«Подорож з севівоном» відбулась в синагозі

«Ханука крокує по планеті, і про це всі пам’ятають діти!» 19 грудня в синагозі Хабад відбулась «Подорож з севівоном», а саме так називалась вистава дітей для батьків. В святковій ханукальній виставі прийняли участь маленькі актори і акторки — вихованці дитячого садка Хабад. А севівон — це чотиригранна дзига. Коли греки забороняли дітям в завойованому ними Єрусалимі вивчати Тору, доводилося вчитися таємно. І, якщо заходили сторонні, діти одразу ж діставали чотиригранну дзигу-севівон і робили вигляд, що зайняті іграшкою, а не Торою. Зараз вільно запалюються свічки на честь Хануки по всьому світу.

Комментарии закрыты