Люксембург проти: Угорщину можуть виключити з ЄС

Політика угорського уряду може коштувати Будапешту членства в ЄС.  Про це заявив міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в телефонному інтерв’ю угорському виданню.  Журналісти поспілкувалися з люксембурзьким дипломатом після того, як глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав його «ідіотом».  За словами Ассельборна, угорська політика кидає виклик принципам Європейського Союзу.  Скандал почався після того, як в інтерв’ю німецькому виданню Ассельборн розкритикував угорську законодавчу ініціативу Стоп Сорос, яка передбачає заборону неурядових організацій, які підтримують міграцію.  Також Ассельборн заявив, що ЄС повинен покарати Угорщину, активізувавши статтю 7 союзного договору, який позбавить Будапешт права голосу в Раді Європи.  У відповідь на це Сійярто заявив, що «екстремістські ліберали» хочуть наповнити Європу мігрантами.  А самого Ассельборна Сийярто обізвав «ідіотом», який ненавидить Угорщину.  У відповідь глава МЗС Люксембургу відповів, що мова йде про цінності, а не про особистості.

ООН розробляє стандарти міграції

Всі країни-члени ООН, крім США, приступили до консультацій щодо розробки всеосяжного пакту з міграції та біженців.  У цьому документі передбачається прописати «безпечні, впорядковані і такі, що будуються на правилах» стандарти міграції.  Переговори планується завершити до кінця 2018 року.  «У нас немає вибору — приймати міграційні потоки або відкидати їх. Вони є і виникають в світі повсюдно», — заявив голова Генеральної Асамблеї ООН Мирослав Лайчак на відкритті дебатів в Нью-Йорку  .  США відмовилися від участі в переговорах.  Вони ще в січні заявили, що плани ООН несумісні з їх власною міграційною політикою.  Угорщина також розглядала можливість відмови від участі в консультаціях, але, врешті-решт, передумала.  Консультації за всесвітнім міграційним пактом проводяться на підставі постанови Генасамблеї ООН, прийнятої у вересні 2016 року.  Тоді 193 країни-члена ООН одноголосно проголосували в підтримку декларації про наміри, що передбачає посилення захисту біженців і мігрантів, а також розширення підтримки тим державам, які беруть більшість біженців.

Вигнання військових: сирійські народні сили в Афріні

Збройні загони сирійських народних сил увійшли в місто Афрін у вівторок ввечері.  Раніше турецькі ЗМІ заявляли, що потрапивши під артилерійський вогонь збройних сил Туреччини, сирійці відступили.  Тим часом, представники проурядових сил спростували ці повідомлення, опублікувавши зроблену у міських воріт відеозапис, де позують з сирійським прапором і скандують: «Сирійський народ єдиний!».  «Ласкаво просимо в кантон Афрін».  виженемо османсько-турецьких окупантів ».  Довгий час кантон Афрін знаходився під контролем курдських загонів народної самооборони.  Туреччина називає їх терористами, і місяць тому почала проти них військову операцію «Оливкова гілка».  Зазнавши відчутних втрат, курди звернулися за допомогою до Дамаска.  Тим часом, турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган, провівши зустріч з президентом Македонії, заявив, що операція проти курдських формувань в Афрін буде продовжена.

Великий піст у звичайному житті

Для православних християн настав Великий піст — найтриваліший і найсуворіший період стриманності, покликаний підготувати до головного свята — Пасхи Христової або Світлого Христового Воскресіння. У 2018 році Світла Пасха Христова настає 8 квітня. Тому Великий піст розпочався в понеділок, 19 лютого, і закінчиться ввечері в суботу 7 квітня. У нашому наступному сюжеті — одесити про Великий піст і його значення.

Закон про ЖКГ: ОСББ і монополісти поки не дійшли згоди

«Порядок і механізм надання житлово-комунальних послуг відповідно до нового Закону України», — таку назву мала прес-конференція робочої групи керівників ОСББ Одеси, яка відбулась 20 лютого. Ще 9 листопада 2017 року народні депутати схвалили закон про житлово-комунальні послуги, який експерти і політики називали ключовим кроком для реформування галузі. Він вступить в силу через шість місяців після опублікування, замінивши діючий закон з такою ж назвою. Але голови ОСББ вважають, що монополісти зараз працюють, не зважаючи ні на діюче, ні на майбутнє законодавство.

Комментарии закрыты