Перше випробування Javelin в Україні

У вівторок, 22 травня 2018-го, в Україні вперше відбулися пуски з ракетних комплексів Javelin. Раніше вони надійшли на озброєння в якості оборонної зброї. Про це повідомив президент Петро Порошенко в Facebook. «Нарешті цей день настав! Сьогодні вперше в Україні пройшли пуски ракетних комплексів Javelin. Завдяки їхній бойові можливості Збройні сили України значно зросли», — зазначено в опублікованому повідомленні.

10-ий день голоду Олега Сєнцова

Тему політичних в’язнів Кремля знову підняли в українському парламенті. 23 травня перша заступниця Голови Верховної Ради Ірина Геращенко підкреслила, що це вже 10-ий день голодування Олега Сєнцова, який вимагає від путінського режиму звільнення всіх політв’язнів Кремля. І закликала всіх брати участь у всіх відповідних акціях.

Україна приєднається до Метричної конвенції

Верховна Рада України постановила приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в  Парижі. Таке рішення підтримали 232 народних депутата. Україна вже є асоційованим членом конвенції 16 років. Через такий термін після приєднання наша країна буде звільнена від вступного внеску в розмірі понад 50 тис. євро. Це також сприятиме виконанню зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Пожежна безпека в багатоквартирних будинках

В останні роки в Одесі все частіше будують висотні житлові будинки. Враховуючи динамічний розвиток інфраструктури великих міст і їх активне прагнення до зміни зовнішнього вигляду, висотне будівництво однозначно буде продовжувати розвиватися, тим самим примножуючи кількість «висоток». У зв’язку з цим до  Держслужби із надзвичайних ситуацій  дедалі частіше надходять звернення громадян з питаннями на кшталт: хто відповідає за дотримання вимог пожежної безпеки в багатоквартирних будинках? Та яка відповідальність за недотримання норм пожежної безпеки при будівництві житлових будинків? Ці та інші не менш важливі питання стали темою для обговорення в прес-центрі Одесит.

США запропонували ЄС скоротити експорт сталі та алюмінію

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість скорочення європейського експорту сталі та алюмінію до Сполучених Штатів на 10%. Про це повідомляє The Wall Street Journal. За даними видання, Вашингтон запропонував Брюсселю два варіанти. В одному з них, європейським постачальникам алюмінію і сталі в США пропонують встановити квоту, що становить 90% від їх експорту даної продукції в США в 2017 році. Другий варіант має інший механізм введення тарифів на метали. Однак, також призведе до скорочення поставок алюмінію і сталі з ЄС у США на 10%. За словами одного з джерел, Євросоюз розцінює можливе введення квоти в розмірі 90% від експорту, як незаконний крок. Варто зазначити, що такі пропозиції надійшли від Вашингтона після того як ЄС черговий раз виступив з вимогою зробити виняток для Євросоюзу у рішенні Трампа щодо запровадження мит на сталь і алюміній.

В Парижі масові протести та арешти

Два десятки затриманих, розбиті вітрини та спалене опудало Макрона — такий результат маніфестацій профспілок в Парижі. Незадоволені вийшли на вулиці 140 міст Франції. Акція протестів тільки у французькій столиці налічувала близько 16 тисяч осіб. Лікарі, вчителі, студенти, авіадиспетчери та пенсіонери незадоволені скороченням робочих місць, заморожуванням зарплат і зміною умов прийому до вищих навчальних закладів. До акцій приєдналися анархісти з «Чорного блоку». Радикали трощили вітрини та автобусні зупинки. Поліція пустила в хід водомети, світлошумові гранати і сльозогінний газ, затримано 20 демонстрантів. Тим часом не зайняті боротьбою з правоохоронцями протестувальники спалили опудало Еммануеля Макрона. Це вже третя організована профспілками акція протесту з моменту його обрання президентом Франції рік тому.

Катастрофа на Гаваях: Кілауеа відключає світло на острові

Розпечена лава, яка викидається з кратера гавайського вулкана Кілауеа наблизилася до місцевої геотермальної електростанції «Пуна», яка забезпечує струмом 25% населення Великого острова.  Щоб запобігти неконтрольованому викиду токсичних газів, робочі були змушені екстрено закупорити всі 11 свердловин і зупинити роботу станції.  Раніше звідти вивезли всі запаси легкозаймистої пентани — близько 230 тисяч літрів.  Місцеві жителі поспішають на допомогу один одному.  Виверження вулкана завдало непоправної шкоди 44 будинкам.  Деяким довелося покинути свої будинки, яких тепер  взагалі не стало. Небезпеку становлять і отруйні хмари кислотних парів, які утворюються, коли стікає в океан лава вступаючи в реакцію з морською водою. Вулканологи стверджують, що нинішнє виверження Кілауеа може стати найтривалішим за останні 100 років.

Комментарии закрыты