Кабмін обіцяє реакцію на трагедію, що сталася на Рівненському полігоні
Кабінет міністрів напрацює необхідні пропозиції, щоб в Україні більше не повторилася ситуація із загибеллю військових від вибуху вітчизняної техніки. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем’єр-міністр Володимир Гройман. Він відповів на запитання депутата «Самопомочі» Тараса Пастуха, який прокоментував ситуацію на Рівненському полігоні. Пастух нагадав, що уряд досі не вніс подання на призначення двох членів до наглядової ради «Укроборонпрому», щоб робота концерну «була спрямована на користь державі». Нагадаємо, за даними Міноборони, внаслідок вибуху на Рівненському полігоні загинули 3 військових і 9 поранено. При цьому в Закарпатській ОДА повідомили, що кількість загиблих сягає 4.
Прожитковий мінімум. Яким він має бути на думку одеситів?
Держава зобов’язана дбати про своїх громадян. Один з методів — затвердження прожиткового мінімуму. Спираючись на цю цифру, українці отримують зарплати, пенсії, соціальні виплати. Нижче встановленої суми за законом не може платити ні роботодавець, ні сама держава. Тому який прожитковий мінімум в Україні в 2018 році і як він розраховується хвилює велике коло людей. Чи вистачить цих грошей заплатити за рахунками і придбати необхідний одяг і продукти розповіли одесити у нашому сюжеті.
В Одесі обговорили захист прав інтелектуальної власності та боротьбу з підробками
Мало не щотижня у ЗМІ з’являється інформація про вилучення контрафактної продукції співробітниками поліції або ДФС на митниці. Підробки — проблема як загальноукраїнського, так і світового масштабу. 6 липня в Одесі відбувся бізнес-практикум, присвячений цьому питанню. Обговорювали аспект захисту прав інтелектуальної власності.
Москва і Вашингтон готуються до зустрічі Путіна з Трампом
Кремлівські чиновники ведуть інтенсивні переговори зі своїми колегами у Вашингтоні, . щоб укласти хоча б одну угоду, яка, як вони сподіваються, дозволить президенту США Дональду Трампу представити свій саміт з главою РФ Владимиром Путіним як тріумф, що виправдовує кроки з відновлення американсько-російських відносин. Про це пише Bloomberg. Головними темами зустрічі лідерів 16 липня в Гельсінкі є роль Ірану в Сирії. Москва одночасно веде переговори з Тегераном, щоб той вивів війська із зайнятих територій в Сирії, куди мають зайти війська, лояльні президенту Сирії Башару Асаду. Путін дав свою принципову згоду на американські та ізраїльські вимоги, щоб іранські війська покинули південну Сирію, заявили агентству два радника Кремля. Вивчивши зустріч Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, під час якої він оголосив про несподівану зупинку американських військових навчань з Південною Кореєю, Путін вирішив, що йому потрібно вести переговори з главою США особисто, сказав високопоставлений чиновник, не вдаючись у подробиці. Лідери двох країн можуть зустрітися без помічників, як це зробили Трамп і Кім в Сінгапурі, заявив прес-секретар Кремля Дмитрій Пєсков. Посол США в Росії Джон Хантсман підтвердив плани зустрічі один на один, заявивши, що Трамп піде на зустріч зі своїми цитую- «широко відкритими очима» щодо намірів Путіна.
Війська США з Німеччині не будуть виведені, — посол США при НАТО
Посол США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон заявила в четвер, що жодних обговорень щодо виведення військ США з Німеччини не ведеться. Про це повідомляє The Washington Post. «Мова про регулювання військ у Німеччині або про щось, що може змінити домовленості базування там, не йде… Я нічого не чула з цього приводу», — сказала Гатчісон журналістам на брифінгу перед майбутнім самітом НАТО на наступному тижні. Пентагон провів аналіз витрат щодо 35 тисяч військовослужбовців США, які перебувають в Німеччині в складі НАТО та інших місій, після висловлення стурбованості президента Трампа про обсяг витрат на їхню присутність. Європейські лідери стурбовані дводенним самітом НАТО в Брюсселі наступного тижня, після якого відбудеться двосторонній саміт Трампа з президентом Росії Владіміром Путіним в Гельсінкі.