Ще коли у січні департамент муніципальної безпеки Одеси звітував широкій громадськості про свої успіхи й сказав декілька слів про новітню систему відеоспостереження, яка буде працювати в місті, — бажаючих побачити її на власні очі було багато. І ось, 19 лютого за участю керівництва міста та міського управління Нацполіції департамент муніципальної безпеки провів презентацію сучасної Інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики, яка почала працювати в Одесі. Після обкатування в Києві та Маріуполі, у нашому місті можливості системи значно ширші в порівнянні зі стандартом. А головна її ціль — стати платформою для забезпечення комплексної безпеки в Одесі.
Валерій КЛЕБАН, науковий консультант проекту
Большие проекты, такие, как «Безопасный город», всегда строятся как масштабные, инфраструктурные, на сегодняшний день обязательно интеллектуальные. Система призвана решать глобальные, особенно для будущего города, задачи.
Інтегрована система відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси включає такі складові, як публічна безпека, запобігання злочинності, ефективне розслідування злочинів, виявлення осіб, які перебувають у розшуку, зниження рівня терористичних загроз. Завдання системи, яка вже почала працювати, — це підвищення безпеки одеситів і гостей, створення умов для більш ефективної роботи або «зряча» влада, моніторинг процесів, наприклад, ремонту дороги, управління в кризовій ситуації та інші. До складу Інтегрованої системи входять на даному етапі 412 камер, включаючи камери з функцією розпізнавання осіб, автономерів, кругового бачення, а також «хмарна» платформа, робочий зал і віддалені робочі місця в правоохоронних органах. Ємність сховища — 864 терабайти. Тут можливо зберегти 800 мільйонів фотографій, інформацію про 300 тисяч осіб, якщо вони знаходяться в розшуку. Система робить 80 розспізнавань за секунду. У цьому пересвідчилися і присутні: дехто зі ЗМІ назвав номери своїх автівок — і одразу одержав інформацію, про те, якою дорогою він дістався до департаменту муніципальної безпеки на презентацію.
Борис МАГАЗИННИК, департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради
Расстановке камер на первом этапе предшествовала работа с коллегами из полиции, прокуратуры, СБУ. Мы вместе нарабатывали криминологическую карту города, чтобы проанализировать, где и что у нас происходит. В этом году по плану мы сделаем еще 2 подсистемы — «Безопасная школа» и «Безопасное побережье».
Презентована система також допоможе контролювати потоки громадського електро- та маршрутного транспорту. Але безпека важливіша за все. За словами представника Головного управління Нацполіції у місті Києві Сергія Магдія, який був присутній на презентації, аналогічна система спостереження сприяла зниженню вуличної злочинності у Києві за рік на 37% у районах розміщення камер. Саме про безпеку містян піклується і одеська влада.
Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Мы сегодня демонстрируем, какими возможностями располагает департамент муниципальной безопасности, который создан в 2014 году. Мы создали департамент и начали наращивать наши технические возможности по всем направлениям. Все передовые технологии, которые были, в нашей интегрированной системе внедрены. И сегодня она является уникальной в своем роде для Украины. Мы и далее будем наращивать наш потенциал. И теперь важна подготовка высокопрофессиональных кадров, чтобы ребята могли «выжать» из системы максимум.
На презентації після розмови про новітню одеську Інтегровану систему відеоспостереження та відеоаналітики Одеський міський голова Геннадій Труханов особисто поздоровив з одужанням співробітника департаменту муніципальної безпеки Віктора Тіхоніна, який проявив мужність при затриманні злочинця в резонансній справі в Одесі 19 січня. Міська влада допомагала Вікторові та його сім’ї, коли чоловіка було поранено. І зараз Геннадій Труханов нагородив одесита за мужність грамотою Одеської міської ради.