Суд поновив на посаді голови КСУ Станіслава Шевчука

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Станіслава Шевчука та відновив його на посаді  голови Конституційного суду України. Про це повідомив його радник Денис Нев’ядомський на своїй сторінці у Facebook. «Суд задовольнив позов …  в повному обсязі і допустив негайне виконання рішення в частині поновлення Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду України до негайного виконання», — написав він. Нагадаємо, Шевчука звільнили 14 травня  цього року.  Однак він назвав це рішення «антиконституційним переворотом» і «захопленням державної влади» та оскаржив своє звільнення в суді.

Володимир Зеленський представив в Одесі нового очільника ОДА Максима Куцого

Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистостях напередодні Дня захисника України в Одесі. Церемонія розпочалась із вшанування пам’яті загиблих українських бійців. У своїй промові глава держави вкотре наголосив, що встановлення миру на Донбасі — пріоритет для нього, пообіцяв, що пільги для військових скасовані не будуть. Володимир Зеленський також представив нового голову Одеської облдержадміністрації  Максима Куцого.

В Одесі відкрилась 11 пересувна виставка «Фактор свободи»

Боротьба за незалежність — нажаль, у 21 столітті це питання залишається актуальним, як і у 18-му, 19-му чи 20. Активні учасники цієї боротьби — такі як Мазепа, Петлюра чи Бандера — з часом стали певними символами, про реальне життя, вчинки і погляди яких сьогодні вже мало що пам’ятають. 10 квітня в Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилась 11-а пересувна виставка «Фактор свободи», мета якої розповісти сучасним українцям якомога більше про тих, хто в минулі сторіччя стояв перед виборов — чи бути незалежній Україні.

Помер космонавт Олексій Леонов. Він був першою людиною, що вийшла у відкритий космос

На 86-му році життя помер льотчик-космонавт Олексій Леонов — перша людина, що вийшла у відкритий космос. Передає агенція ТАСС. Як повідомила помічниця Леонова, «Олексій Архипович помер у госпіталі імені Бурденка після тривалої хвороби. Вона додала, що прощання і похорони космонавта пройдуть 15 жовтня на Федеральному військовому меморіальному кладовищі в Митищах, Московської області. Олексій Леонов був одинадцятим радянським космонавтом. В 1965 році він став першою людиною, що вийшла у відкритий космос.

Комментарии закрыты