США викликають дипломатів з Венесуели

Цього тижня Сполучені Штати Америки відкличуть з Венесуели своїх дипломатів, які продовжували залишатися в країні. Про це держсекретар США Майкл Помпео написав на своїй сторінці у Твіттері. За словами Помпео, Вашингтон прийняв рішення до кінця тижня відкликати американських дипломатів, так як їх перебування у Венесуелі «обмежує дії США». «Це рішення відображає погіршення ситуації в Венесуелі, а також те, що присутність американського дипломатичного персоналу в посольстві стало стримуючим фактором для політики США», — зазначив він.

Міністри ЄС зустрінуться в Бухаресті

У вівторок, 12 березня, в Бухаресті пройде неформальна зустріч міністрів і державних секретарів з європейських справ країн-членів Євросоюзу. Зустріч запланована в контексті румунського головування в ЄС.

В Австралії призупинили польоти Boeing 737 MAX

Управління безпеки польотів цивільної авіації Австралії (CASА) призупинило польоти літаків Boeing 737 MAX над територією країни через авіакатастрофу в Ефіопії. В управлінні пояснили, що жодна австралійська авіакомпанія не використовує Boeing 737 MAX. Однак в Австралію літають літаки цього типу, що належать відразу двом іноземним компаніям. «Це тимчасове припинення, поки ми очікуємо більшої інформації для оцінки ризику при продовженні польотів Boeing 737 MAX в Австралію і з Австралії», — повідомила керівниця CASA Шейна Кармоді.

МЗС Росії надіслало Україні ноту

У вівторок, 12 березня, Міністерство закордонних справ Росії надіслало Україні ноту через закінчення дії договору про дружбу, звинувативши українську владу у намаганні зруйнувати традиційні багатогранні зв’язки між народами Росії і України. «Закликаємо Україну дотримуватися своїх двосторонніх та міжнародних зобов’язань не на словах, а на ділі. Адже всі антинародні дії майданної влади, яка під прикриттям боротьби з «агресором» порушує основоположні права власних громадян і намагається зруйнувати традиційні багатогранні зв’язки між народами Росії і України, залишать про себе явно не добру пам’ять, а суд історії неминуче винесе їм свій суворий вирок», – зазначається у тексті звернення російських дипломатів.

Фінальна серія про розкрадання оборонки

Більшість слідчих органів країни знали про розкрадання в оборонному комплексі. Про це заявляють автори програми «Наші гроші», які напередодні, 11 березня, оприлюднили фінальну серію свого розслідування. Журналісти стверджують, що про розкрадання правоохоронці не тільки знали, але й покривали за певну суму відкатів. Розслідувачі назвали Генеральну прокуратуру, Військову прокуратуру, Національне антикорупційне бюро та навіть Державну фіскальну службу.

Справою щодо розкрадання оборонного бюджету займеться ТСК

У Верховній Раді створено тимчасову слідчу комісію, яка займеться справою щодо розкрадання оборонного бюджету. Про це Юлія Тимошенко оголосила на ранковому пленарному засіданні Верховної ради після тривалої перерви.

Нардепи продовжують «правити» мовний закон

Народні депутати на пленарному засіданні у вівторок продовжили розгляд правок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної. Законопроект передбачає використання української мови на телеканалах — не менше 90%, не менше 50% в журналах і газетах та книжках в книгарнях, а також україномовну освіту.

Комментарии закрыты