Про створення Національної комісії
Конституційний суд визнав неконституційним створення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це йдеться в матеріалі видання «Дзеркало тижня». Зазначається, що неконституційними визнані низка положень відповідного закону про цю комісію.  «У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції», йдеться в матеріалі тижневика. А саме, президент Порошенко, який і створив нацкомісію в 2014 році своїм указом, вийшов за межі конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП. Неконституційним суд назвав і статус НКРЕКП. Зазначається, що за своїми функціями, завданнями і повноваженням комісія по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів. Також повідомляється, що відповідна справа за поданням 46 народних депутатів, розглядалась ще з 2017 року. Як пише Дзеркало тижня,  у2018-2019 рр., коли головою КС був Станіслав Шевчук, розгляд було фактично заблоковано. «Багато хто вважав, що у такий спосіб КС підігрує президенту Порошенку», — йдеться в публікації

МВФ повернеться до обговорення після виборів
Міжнародний валютний фонд повернеться до обговорення формату співпраці з Україною після парламентських виборів в країні.  Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс, передає РБК-Україна. Таким чином він відповів на запитання щодо запуску нової програми співробітництва на три-чотири роки. При цьому Райс зауважив, що відповідне питання порушувалось під час останнього візиту місії МВФ в Україну. Нагадаємо, місія працювала у Києві наприкінці травня. Планувалося, що за результатами буде прийнято рішення щодо чергового траншу на 1,3 млрд доларів. Однак місія достроково покинула Україну через оголошення дострокових виборів, і питання про кредит не буде розглядатися.

Паспорти РФ за спрощеною процедурою вже отримали в Ростовській області
Перша група жителів окупованонго Донбасу  отримала паспорти Російської Федерації за спрощеною профедурою. Про це повідомляє російська агенція ТАСС. Зазначається, що , церемонія пройшла в Ростовській області, куди вранці приїхали трохи більше 60 жителів республік Донбасу. У ЗМІ повідомляється, що наразі схвалені заяви на видачу паспортів для 1,2 тис. жителів «ЛНР/ДНР». При цьому всього на розгляд надійшли матеріали від 12 тис. жителів ОРДЛО. Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 24 квітня підписав указ, що про отримання російського громадянства жителями окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою.

Затримано Романа Лягіна
Генеральна прокуратура та Служба безпеки України затримали керівника так званої  «Центральної виборчої комісії ДНР» Романа Лягіна. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив генпрокурор Юрій Луценко. » Громадянину Лягіну інкримінується державна зрада. На все приходить час розплати», — написав він. Лягіна затримали  за організацію та проведення так званого референдуму «ДНР» у травні 2014 року.

Оновлений зал. Ремонт в ОХМ
Культурна спадщина, яка зберіглася на радість усім романтикам та любителям подивитися на прекрасне, потребує  щоб за нею слідкували. Це і постійні реставрації пам’ятників архітектури, і банальний ремонт приміщень, на який ніколи немає грошей, а тим паче у державних установ. Так, понад рік тому новина про шокуючий стан «Серебряковського» залу  Одеського  художнього музею викликала суспільний резонанс. Але наразі його відремонтували. Подробиці дивимося далі.

ОСББ. Ставлення одеситів
В Одесі підрахували кількість об’єднань багатоквартирних будинків. У числі лідерів Приморський район, де зареєстровано 422 ОСББ, на другому місці Київський — тут 309 ОСББ, а ось в Малиновському і Суворовському приблизно однакову кількість ОСББ: 261 і 260. Згідно з законодавством України, такі об’єднання являють собою один з найефективніших способів управління житлом. Як до цього ставляться одесити, з’ясовувала наша знімальна група.

 

Комментарии закрыты