Процедура імпічменту Трампа
Палата представників США офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів та діяльність розвідки країни. Звинувачення американського лідера стосується його міжнародної розмови із президентом України Володимиром Зеленським. Нещодавно американські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили, що Трамп тиснув на Зеленського щодо початку розслідування діяльності компанії Burisma, одним із керівників якої є син демократа Джо Байдена – головного конкурента чинного глави Білого Дому на виборах 2020 року. Таким чином, Трамп порушив присягу та використав свої владні повноваження для особистих цілей. Сам президент Штатів уже встиг відреагувати, назвавши цю ситуацію у своєму Твіттер «президентським харасментом». Після оголошення про початок процедури відповідний запит про імпічмент надсилається до профільного комітету, який буде  розслідувати дії президента і визначати, чи дійсно він вчинив певний злочин. За всю історію США це вчетверте, коли парламент ініціює початок процесу імпічменту проти чинного президента. До того, подібні процедури стосувались Річарда Ніксона, Ендрю Джонсона та Білла Клінтона. Проте жодного президента США за весь час не було усунено з посади в порядку імпічмент

ВС Британії визнав незаконним  припинення діяльності парламенту

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 25 вересня був змушений перервати візит до США, де брав участь у Генасамблеї ООН, і повернутися в Лондон. Про це повідомляє телеканал Sky News. Причиною слугувало ухвалення Верховним судом Британії рішення про незаконність припинення діяльності парламенту. Сам Джонсон вже наголосив, що теж продовжить роботу, щоб в результаті здійснити вихід країни з Євросоюзу. На його думку, британці налаштовані на Brexit. Нагадаємо, судді знову одноголосно постановили, що рішення Джонсона «без прийнятної причини» позбавляє парламент можливості виконувати свою роботу як законодавчого органу. Так Джонсон хотів відправити парламент у відпустку до середини жовтня. Блокування парламенту було спрямовано на те, щоб не залишити депутатам час для ефективної протидії сценарію «жорсткого» Brexit, вважають експерти. Проте з 25 вересня Палати знову розпочинають роботу.

Чому в Одесі так багато ДТП?
Протягом січня-липня 2019 року на українських дорогах в дорожньо-транспортних пригодах загинули 1688 людей. З початку року в Україні сталося 86,7 тисячі аварій. Тобто в середньому одна ДТП кожні 3-4 хвилини. У порівнянні з минулим роком показники зросли на майже на 10 відсотків. Одеса не стала винятком, тільки за останній місяць можна нарахувати більше 10 аварій з летальним результатом. У чому все ж таки проблема? Некомпетентність водіїв або стан доріг. Ми вирішили дізнатися, що з цього приводу думають одесити.

«Велика книга» — збірка з 90 оповідань

25 вересня в Одесі стартував 5-ий міжнародний літературний фестиваль. Офіційне відкритті відбулось о 18 годині, однак заходи розпочались ще з ранку. Так в театрі ляльок в рамках дитячої програми відбулися зустрічі одеських школярів із відомими пиьсменниками. На одній з них, де читали оповідання швейцарського автора Франца Голераз його збірки «Велика книга», побувала і наша знімальна група.

 

Комментарии закрыты