Бюджет 2020: Що готує влада?
Верховна рада України продовжує роботу у турборежимі. 20 вересня міністр фінансів Оксана Маркарова презентувала в парламенті проєкт державного бюджету на 2020 рік до першого читання. Майже третина кошторису країни на 2020 рік спрямована на обслуговування державного боргу. Загальні витрати на сферу освіти складають 136,4 мільярда гривень — це на 7,7 мільярда більше, ніж в 2019. На безпеку і оборону пропонується виділити 245,8 мільярда  гривень, що складе 5,4% ВВП. Також в бюджеті-2020 закладені кошти на проведення земельної реформи та запровадження ринку землі. За словами Оксани Маркарової, працювати довелось у вкрай стислі строки. Цифри в документі базовані на макроекономічному прогнозі, який було ухвалено в травні. І він може бути переглянутий між першим та другим читанням згідно бюджетного кодексу.

Верифікація пенсій та субсидій

Народні депутати України в п’ятницю, 20 вересня, підтримали за основу в першому читанні законопроєкт №1231 про верифікацію пенсій та інших державних виплат. За проект проголосували 254 парламентарія. Так, в документі, зокрема, пропонується ввести верифікацію пенсій, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування. Верифікація держвиплат визначається як комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та/ бо здійснення державних виплат.


Зеленський підписав закон про антикорупційний суд
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про антикорупційний суд. Про це йдеться на сторінці закону на сайті парламенту. Зазначимо, закон набуде чинності на наступний день після його опублікування в газеті «Голос України». Встановлюється, що з дня набрання чинності цим законом в справах, які розслідували НАБУ і САП, інші слідчі судді припиняють приймати клопотання і скарги, а інші суди першої інстанції — обвинувальні акти. Відзначимо, Рада прийняла даний законопроект 18 вересня, а за основу в першому читанні — 10 вересня.

Як боротися із забудовою міста?
Вони захоплюють наше місто.  У центрі та на околицях, біля моря та у спальних районах з’являються все нові й нові багатоповерхівки, від яких досі не вигадана панацея. Жителі Академіка Глушка,  де всупереч усім нормам будують  висотку на місці колишнього дитсадка, йдуть протестувати, перекриваючи дорогу,  але це лише поодинокий випадок, наразі таких сотні. Щодо забудови Одеси, слово — її мешканцям

Комментарии закрыты