24 апреля 2015 в Украине состоялось внешнее независимое оценивание по украинскому языку и литературе. Всего в пунктах ВНО выполняли сертификационные работы базового и углубленного уровней  275 тысяч абитуриентов. Всего было зарегистрировано 288 тыс.  человек. В среднем по Украине, явка в пункты внешнего независимого оценивания в среднем составила 95%, что все-таки больше чем, в прошлом году – отметили в Одесском региональном центре оценивания качества образования. Результаты ВНО-2015 по украинскому языку и литературе в Одесской и Николаевской областях — в следующем материале.

ЗНО цього року має  певні особливості. Директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти звертає увагу на нововведення тестувань з української мови та літератури.

Анатолий Анисимов, директор ОРЦОКО

Схема оцінювання була така – якщо в минулому році, всі, хто прийшов на пукт тестування вже отримували 100 балів, а далі в залежності як він склав тестування від 100 і 200, але 124 бали – це був порогів бал, то в цьому році зробили інакше – зробили порогів бал, і хто його пройшов., той вже отримав рейтингову оцінку – від 100 до 200 33:46

Тобто 100,110 балів отримували ті, хто вже пройшов пороговий бал і з таким сертифікатом можна іти до будь-якого Вищого навчального закладу.  Достатньо цих балів чи ні  — для участі в конкурсі – питання наступне, однак відмовити абітурієнтові в подачі документів — у закладі не мають права.

Якщо ж говорити мовою чисел: усього в Одеській області працювало 76 пунктів ЗНО, в яких виконували сертифікаційні роботи 16 тисяч 542 учасника. Це – 93 % від загальної кількості зареєстрованих. В Миколаївській області працювало 35пунктів ЗНО, відповідно у яких виконували сертифікаційні роботи 7 тисяч 709 учасника – 95% від кількості зареєстрованих.

 Анатолий Анисимов, директор ОРЦОКО

Кількість учасників ЗНО, які не подолали поріг в Одеській області – це 1755 осіб, тобто дещо більше ніж по україні у нас не подолали поріг «склав-несклав». 5 осіб в Одемській області отримали 200 балів. При чому учениця Іллічівськом школи отримала 200 балів і за базовий і за поглиблений рівень, тобто показала найвищий результат

Не стало відкриттям і те, що не всі заклади освіти із гучними назвами в змозі забезпечити належний рівень знань випускників. Таким чином, зазнала змін і географія успішних абітурієнтів.

Анатолий Анисимов, директор ОРЦОКО

Український центр також зазначає, що 8 абітурієнтів, які набрали 200 балів із базового та поглибленого рівня, 4 особи закінчили сільські школи, а чотири  — міські. Тобто в нас у селах, єе рівень навчання, який е поступається, а може навіть і вищий, ніж в деяких міських школах. 

Зрештою, за рейтинговою шкалою найбільше учасників отримали результат в межах 150-180 балів. І лише 15 осіб і з тих, хто склав тест поглибленого рівня набрали максимальну кількість тестових балів. Пригнічує і той факт, що сьогоднішні абітурієнти, не вміють письмово висловлювати свою думку, 20% не написали жодного слова у бланку «Б» — де необхідно було проаналізувати уривок тексту. Під час проведення ЗНО з української мови та літератури були виявлені  і певні порушення, що призвело до позбавлення абітурієнтів права скласти тест. Деякі учасники тестування, самі позбавили себе такого права: 10 абітурієнтів  з Одеської області зокрема, прибули до пунктів ЗНО після їх закриття, без необхідних документів прибули 16 осіб в Одеській області, і 7 – у Миколаївській. У багатьох було виявлено мобільні телефони та шпаргалки. Таким чином, абітурієнти шкодять самі собі, адже результати тестування усіх порушників було анульовано. Але,зазначають в Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти, попри все, можна констатувати той факт, що зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури відбулось успішно.

 

Комментарии закрыты