17 травня відбулась прес-конференція, присвячена проведенню ЗНО випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2017 році. У заході взяв участь директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов, який і розповів про організацію та основні особливості Зовнішнього незалежного оцінювання.
Протягом останніх 10 років в Україні щороку проходить Зовнішнє незалежне оцінювання з 12 основних предметів, що потім використовуються для вступу до вищих навчальних закладів. Щоправда, не в усіх населених пунктах Одеської області є центри складання іспиту — директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти розповів, яким чином вирішуватиметься така проблема.
Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального ЦОЯО
Всі районні державні адміністрації, скажемо, получили доручення Голови обласної державної адміністрації забезпечити доїзд випускникам загальноосвітніх шкіл до пунктів тестування. Тобто, в першу чергу, на основні предмети — тобто це українська мова, математика, історія України — буде організований транспорт, і ті діти, які, скажемо так, проживають у тих районах, де немає пунктів тестування, будуть доставлятися в центри округів, де розташовані пункти тестування.
Складання ЗНО — це масштабний захід, в якому цього року лише в Одеській області беруть участь майже 15 тисяч випускників шкіл. А тому забезпечення безпеки їх життєдіяльності — це завдання номер один при організації іспитів.
Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального ЦОЯО
Державна служба з надзвичайних ситуацій напередодні дня проведення тестування в кожному пункті проведе перевірку на предмет, скажемо так, відсутності вибухонебезпечних, пожежнонебезпечних речовин. Тобто всього того, що може потім стати небезпекою для учасників зовнішнього оцінювання. В кожному пункті тестування буде організовано, скажемо так, медичний пункт, де буде працювати або лікар, або медична сестра. І якщо потреба буде, то буде можливість надати першу медичну допомогу учасникам зовнішнього оцінювання.
Умови складання Зовнішнього незалежного оцінювання ніяким чином не змінились, порівняно з попередніми роками. Це стосується і тих предметів, які можна брати з собою до місця складання іспиту.
Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального ЦОЯО
Що мати при собі на пункті тестування? Значить, ми вже казали, що крім документів, ви повинні мати з собою дві ручки чорного насиченого кольору. Можна взяти з собою прозору пляшечку з водою. І більше нічого. Особливо, скажемо, нагадую для тих, хто хоче з собою залишити мобільний телефон або взяти будь-які шпаргалки. Ні в коєму разі це не робіть. Якщо це буде виявлено у вас, то ви однозначно покидаєте пункт тестування, ваша робота анулюється і більше з цього предмету в цьому році ви ЗНО не складете.
Зовнішнє незалежне оцінювання не є неможливим випробуванням, і для того, щоб його скласти, необхідно просто акумулювати всі свої знання і зосередитись на завданнях. А чітка організація тестування лише сприяє цьому.