Вечір 19 грудня європейські ЗМІ одразу охрестили «кривавим». 4 терористичних атаки привернули до себе увагу громадян усього світу, змусивши замислитися політичних лідерів. Останній теракт у Німеччині називають справжнім кошмаром перед Різдвом. 19 грудня невідомий на викраденій вантажівці врізався у відвідувачів відомої ярмарки на площі Брайтшайдплатц в Берліні, в результаті чого загинуло 12 осіб і 48 отримали важкі поранення. Терористична організація «Ісламська держава», вже опублікувала запис в джихадистському Інтернет-ресурсі, де взяла відповідальність на себе. Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив що «Слідство діє в кількох напрямках. Наші спецслужби працюють не покладаючи рук і не зупиняться доти, поки виконавець або виконавці не будуть арештовані ». Канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала подію терактом і заявила, що «Страх не паралізує нас перед злом ». Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун у своєму комюніке висловив надію, що «Всі причетні до скоєння цього жахливого злочину будуть притягнуті до відповідальності». Кандидат в президенти Франції Марін Ле Пен закликала Меркель до жорстких і рішучих дій. «Я вимагаю негайного відновлення наших кордонів і припинення розміщення емігрантів в наших громадах», заявила вона. У своєму Twitter Дональд Трамп написав: «Три атаки — в Туреччині, Швейцарії, Берліні. Цивілізований світ повинен почати думати інакше ». Співчуття висловив Петро Порошенко, від імені всіх українців засудивши теракт в столиці Німеччини. «Приголомшений звісткою про зухвалій напад на Різдвяний Ринок у самому серці Берліна», написав він. Катастрофа в Берліні нагадала теракт в Ніцці, під час якого жертвами водія фургона стали 85 осіб, вихідців з 27 країн. Нажаль, трагедія в Ніцці торкнулась і Одеси. Тоді загинув 22-річний одесит Михайло Базелевський. Студент канадського ВИШу, знаходився у Франції за програмою обміну. Активний юнак, що мав чимало планів на життя, також став жертвою жахіття.
19 грудня, посол Росії в Туреччині, Андрій Карлов був застрелений під час виступу на фотовиставці «Росія очима турків» в Анкарі. 22-річний Мевлют Алтинташ вистрілив Карлову в спину і погрожуючи відвідувачам виставки вигукував «Забирайтеся! Не забувайте про Алеппо, не за бувайте про Сирію! ». Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звернувся до президента Росії Володимира Путіна по телефону і у відеозверненні повідомив, що вони обидва погодилися, що це був акт «провокації». Путін в свою чергу заявив, що «Ми повинні знати, хто направляє руку вбивці». Дональд Трамп назвав атаку на посла «порушенням всіх законів цивілізованого світу». Республіканець зазначив, що такі дії повинні викликати «загальний осуд» і назвав вбивцю «радикальним ісламістом». Держсекретар США Джон Керрі назвав цю подію «підлим діянням». Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважає вбивство Карлова «безглуздим актом терору». Оперативно відреагувала Рада Безпеки ООН, визнавши вбивство посла терористичним актом. Глава Міністерства Закордонних Справ Великобританії Борис Джонсон висловив свої співчуття. «Шокований новиною про підле вбивство посла в Туреччині. Мої думки зараз з його родиною. Я засуджую цей боягузливий напад ».
Кореспондент видання The Guardian Джуліан Борджер пише про те, що «Вбивство російського посла, швидше за все, зблизить Росію і Туреччину. Не варто проводити паралелі між тим, що сталося і вбивством ерцгерцога Фердинанда в 1914 році. Немає підстав розраховувати, що через це виникне регіональна криза ».
В цей же час, в Анкарі, неподалік від дипломатичного представництва США невідомий відкрив вогонь. Озброєний чоловік спробував увійти в посольство. Влада США прийняла рішення на деякий час закрити своє посольство в Туреччині. Цю подію пов’язують з вбивством Андрія Карлова.
У ніч на 20 грудня також стався теракт в Швейцарії. У мусульманському молитовному центрі у головного вокзалу в Цюріху важкі поранення отримали три людини. Поліція все ще шукає нападника, якому вдалося втекти.
2016 рік став відомим на криваву статистику терактів. Вибухи в аеропорту Брюсселя, подвійний теракт у Стамбулі, атака на день взяття Бастилії в Ніцці. Зараз в Євросоюзі йде активне вироблення стратегій протидії та захисту від таких подій. Перш за все мова йде про зміцнення кордонів ЄС, розподіл квот для емігрантів і зміцненні військового потенціалу. Позначаються не тільки загрози терактів в ЄС, але ще невизначена політика Трампа і наслідки подій у Сирії. Чи стануть грудневі теракти останньою краплею, яка змузить західний світ переглянути свої ліберальні позиції, покаже час. Однак, сподіваємось, що світові лідери знайдуть політичну волю, яка допоможе об’єднатись та покласти край жахітливим терактам, котрі щоразу шокують людей.