Першого березня у конференц-залі готелю «Олександрівський» відбулась експертна зустріч, присвячена енергоефективності Одеси та Одеської області. У заході взяли участь представники більш ніж тридцяти організацій — як громадських, так і державних. Організатори зазначили: такі конференції намагаються проводити раз на квартал.
Проблема енергетичної галузі хвилює українців з кожним роком все більше. Організатори сьогоднішнього заходу кажуть, що такі конференції намагаються проводити регулярно — аби населення мало уявлення щодо енергоефективності та програм у цій галузі. Сьогодні ж будуть обговорювати опалювальній сезон, що закінчується, та будувати плани на майбутнє.
Віталій Савіч, КП «Одеська обласна енергозберігаюча компанія»
В преддверии окончания отопительного сезона мы хотим обсудить накопившиеся проблемы за этот сезон, как их решать. И в летний период, когда уже не будет отопления. продумать, какие мероприятия можно провести для улучшения энергоэффективности, для улучшения потребления энергоресурсов, и для экономии для жителей на следующий отопительный сезон.
На конференції головний інженер КП «Теплопостачання міста Одеси» Олександр Михайлов презентував програму реформування системи теплопостачання міста Одеси. І хоча сама програма наразі лише проходить обговорювання у міськвиконкомі в профільних комісіях, на заході було представлено ті основні дві частини, з яких вона складається.
Олександр Михайлов, КП «Теплопостачання міста Одеси»
Ну, программа, на самом деле, состоит принципиально из двух частей. То есть, первая часть — это те мероприятия, которые необходимо уже выполнять сейчас. Прямо сию минуту. Есть определенный перечень сетей, которые уже, в первую очередь, нуждаются в аварийной замене. Есть перечень сетей, которые какое-то время могут поработать, но в перспективе тоже подлежат замене. Это первая часть. Вторая часть — она более концептуальная, и на сегодняшний день она отвечает на вопрос: «Что же будет с системой теплоснабжения города в целом? В каком направлении мы будем развиваться? Куда мы будем двигаться: в сторону централизации, децентрализации?» Может, какая-то будет нами предложена комбинированная схема.
Сьогоднішня конференція — важливий захід для розвитку міста, кажуть експерти. І зазначають: за останній час проблемам у галузі енергоефективності приділяється дуже багато уваги.
Олександр Михайлов, КП «Теплопостачання міста Одеси»
В этом году, в прошлом году — за последние 10-12 лет — впервые городские власти обратили на нашу проблему теплоснабжения очень серьезное внимание. Были выделены серьезные деньги на модернизацию сетей.
Але незважаючи на такі активні обговорювання та виділені кошти, в Одесі та Одеській області залишається немало проблем, пов’язаних з енергозбереженням.
Євген Мальнєв, асоціація «Одеська житлова спілка»
Сегодня общее количество ОСМД в городе Одессе превысило 1100 объединений. В то же время Программа теплых кредитов, которая осуществляется при поддержке правительства и органов местного самоуправления и направлена на энергосбережение в многоквартирных домах (и в первую очередь, в ОСМД), за три года в городе Одессе смогла реализоваться всего в десяти домах. То есть, приблизительно три с лишним дома в год. Если мы 1200 поделим на 3, то, чтобы провести энергомодернизацию во всех домах, нам понадобится 400 лет. Такими темпами двигаться нельзя.
В ситуації, яка наразі склалася на лише в Одесі, але й по всій Україні, в енергетичній галузі має значення кожна експертна зустріч та кожне прийняте рішення. А те, що про такі зустрічі та обговорювання фахівців можуть дізнатися і звичайні громадяни, — окремий бонус сьогоднішнього заходу.