14-ого грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День встановлений на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Одеський міський голова Геннадій Труханов у цей день, як і кожного року, привітав у мерії керівників громадських організацій чорнобильців. Присутні обговорили питання, що хвилюють ліквідаторів сьогодні, а насамперед це можливість стаціонарного медичного лікування для багатьох чорнобильців. Гості також подякували міському голові за значну допомогу в вирішенні соціальних питань.

14 грудня в Одеській мерії зібралися учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Всього в Одесі більше 2,5 тисяч чорнобильців. 14-е грудня — день завершення у 1986 році будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїжджали одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїжджали інші. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити життями і здоров’ям, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом. Одеський міський голова відзвітував керівникам громадських організацій чорнобильців, яку допомогу надає і буде надавати їм місто.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Я вам скажу, именно вам, потому что вы имеете возможность мониторить и контролировать, достигает ли наша помощь адресатов. Мне важно, чтобы мы работали эффективно, для людей и решения их проблем. Мы выделили в 2017 году на поддержку 1млн 367тыс грн. В Одессе чернобыльцы при амбулаторном лечении обеспечиваются бесплатными медикаментами. Так, в муниципальных аптеках «Одесфарм» чернобыльцам были выданы препараты на сумму 1млн 580тыс грн. Мы ни одной социальной программы не сократили, будем помогать. Главное, чтобы у нас было четкое взаимодействие. И мы всегда будем рядом.

У відповідь чорнобильці подякували меру та місту за турботу. Й поділилися своїми проблемами — у надії, що місто допоможе їх вирішити, хоча проблеми ці не міського впорядкування.

Анатолій БОЛДЕСКУЛ, голова Одеської обласної організації ВГО «Союз Чорнобиль України»
Разные подходы в городе и в области к социальной защите, к сожалению. Стабильность сопровождает власть города, команду, которую возглавляет Геннадий Леонидович Труханов. Это, действительно, стабильность. И мы благодарны за это. Потому что есть, с чем сравнивать. Область не может сегодня справится с бесплатной медициной для чернобыльцев, это факт. Медицина города, может, возьмет все-таки небольшое количество, 10-15 коек, которые будут обеспечены бесплатными медикаментами.

У місті чорнобильців обслуговує поліклініка №6, роботою якої вони задоволені. Але багатьом чорнобильцям потрібне стаціонарне лікування, яке повинні забезпечити обласні медичні заклади. Як місто зможе допомогти у цьому питанні — Одеський міський голова пообіцяв розібратись. Наприкінці зустрічі Геннадій Труханов ще раз подякував ліквідаторам за їх подвиг та нагородив чотирьох з присутніх почесними відзнаками за внесок у справу соціального захисту громадян, постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Комментарии закрыты