Як працюють наші депутати? Та чи працюють вони взагалі? Про це 18 грудня говорили на оприлюдненні результатів вже третього моніторингу від «Комітету виборців України». Перевірка прийому виборців депутатами міських рад відбувалася в 17 областях країни. Про результати детальніше далі в нашому сюжеті.

Результати чисельних громадських моніторингів щодо «Атестації депутатів місцевих рад» оприлюднили 18 грудня в прес-центрі «Контекст-Причорномор’я» в Одесі. Представлено проміжні результати інформування та здійснення депутатами прийому виборців. У цьому році було охоплено 17 обласних центрів, серед яких і Одещина.

Анатолій Бойко, голова ВГО «Комітет виборців України»

Мы не просто мониторим и ставим оценки. Мы задаем стандарты и формулируем правила игры. При чем как для депутатов местных советов, так и для избирателей. То есть, мы говорим, если депутат действительно представитель избирателей, то он должен посещать сессии, должен быть активен, отстаивать интересы избирателей, информация о нем должна быть доступна избирателю. Избиратель должен знать где и как он может найти своего представителя, кто его представитель. Он должен вести прием избирателей, то есть поддерживать взаимосвязь. Он должен отчитываться перед избирателями о том, как он использует тот мандат, который ему доверили, который избиратели ему предоставили.

Суть моніторингу полягала в тому, що візитами без попередження активісти проекту перевіряли чи здійснюється прийом депутата, про який він надав інформацію на сайті міської ради. Там депутат повинен подати офіційну інформацію про себе, яка включає біографічну довідку та партійну приналежність, адресу приймальні та графік прийому.

Анатолій Бойко, голова ВГО «Комітет виборців України»

Мы видим свою задачу в том, чтобы донести до избирателя, что: уважаемые сограждане, депутат не для того, чтобы вкручивать лампочки и ставить скамейки, депутат для того, чтобы контролировать от нашего имени тех, кто должен это делать. А также контролировать, чтобы земля, деньги, коммунальное имущество, рекламные площади и всё прочее надбання, которое есть у нашей громады, работало в интересах громады.

Анастасія Матвієнко, керівник проектів ВГО «Комітет виборців України»

Отже, ситуація по Україні з 17 обласних центрів: найбільше депутатів, що мінімум раз на місяць приймають виборців, у Київській міській раді, Одеській, Луцькій та Краматорській міських радах. Мінімум раз на місяць проводити прицом вимагає від депутатів закон.

А найбільше депутатів, що не здійснюють прийом взагалі у Полтавській, Чернігівській, Дніпровській, Миколаївській, Херсонській та Хмельницькій обласних радах. Але спікери зазначали, що відсоток не критичний. Немає рад, де хоча б половина депутатів взагалі відмовляється виконувати таку вимогу закону. Щодо Одещини, кількість депутатів, що не проводять прийом взагалі у цьому році зменшилася від 14 до 2 народних обранців. А в позаробочий час проводять прийом 27 депутатів, що на 20 більше, ніж у минулому році.

Анастасія Матвієнко, керівник проектів ВГО «Комітет виборців України»

Також, невеличкі є в нас покращення. В порівнянні з попереднім роком, підтверджено здійснення прийому 61 депутатом, ще рік назад таких депутатів було 60, тобто є +1. Тим не менш, ситуація трошки більш цікава. Як і минулого року, все ж таки аутсайдери, які не здійснюють прийом, це Олексій Кісловський і Володимир Кірєєв. Вони в нас з року в рік залишаються в такому саме статусі. Тим не менш, на 3 році не було підтверджено здійснення прийому Олександра Александрочкина.

До оприлюднення результатів завітав лише один депутат Одеської міської ради — Лілія Леонідова, де розповіла про свій досвід спілкування з виборцями. Моніторинг проводився вже втретє починаючи з 2016 року. Перевірка тривала в період з 15 серпня по 15 жовтня 2018 року.

Комментарии закрыты