Сектор по роботі з учнівською молоддю Одеського державного екологічного університету спільно з кафедрою загальної та теоретичної фізики вже вдруге організував конкурс «Юний фізик», фінал якого відбувся 7-го травня на базі Студентського коворкінгового креативного простору «Ecoprostir».

Наталія КИРНАСІВСЬКА, завідувач Підготовчим відділенням ОДЕКУ
В минулому році ми відкривали, був перший конкурс, у цьому році вже другий. Ми закриваємо серію конкурсів «Юний дослідник»: були проведені 3 конкурси — «Юний гідролог», «Юний еколог» і ось «Юний фізик».

Олег ГЕРАСИМОВ, зав. каф. загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ
А темы связаны с защитой элементов окружающей среды и обеспечением безопасности человека в условиях всех видов загрязнений. А поскольку загрязнения имеют физическую природу, то и конкурс посвящен физике. Физическим моделям, физическим алгоритмам, физическим способам защиты элементов окружающей среды, да и просто знаниям по физике, которые по существу означают знания об окружающей природе, об окружающем мире.

Напевно, немає такої науки, яка може перевершити фізику в можливості консолідувати всі знання про навколишнє середовище, вважають в ОДЕКУ. Це відчувається і в ставленні до теми конкурсу вчителів, і в доповідях підготовлених ними учасників.

Іван ГРЕКОВ, учасник конкурсу, Одеська область
Я приехал из Огородного Болградского района. Первый раз участвую в конкурсе и очень нравится. Тема моей работы — экономия электрической энергии в домашних условиях. Мне очень понравилась эта тема и я буду стараться ее развивать. Мне нравится физика, это интересная наука.

Людмила СТЕШЕНКО, учасниця конкурсу, Херсонська область
Тема моєї роботи — альтернативна електроенергетика в Україні. Завдання роботи — донести основні перспективи використання нетрадиційних способів використання електроенергетики в Україні.

Олександра МАТВІЄНКО, учасниця конкурсу, м. Одеса
Моя тема исследования — космические колонии на других планетах. Тема очень интересная. Ведь, наверно, наши праправнуки будут жить и на других планетах.

Якщо учнівська наукова молодь замислюється над далеким майбутнім людства, то організатори конкурсу «Юний фізик» мають на меті  розвиток науки сьогодні, аби вона надала крила майбутнім винахідникам.

Наталія КИРНАСІВСЬКА, завідувач Підготовчим відділенням ОДЕКУ
Мета нашого конкурсу — розширити та поглибити знання учнів з навчальних предметів природничого циклу і конкретно з фізики, які виносяться на ЗНО. А також виявити талановитих учасників з старшої школи, яких ми в майбутньому запросимо бути нашими абітурієнтами.

Цього року конкурс в Одеському державному екологічному університеті зібрав 45 учасників з Одеської, Миколаївської, Херсонської та Вінницької областей. Роботи були представлені у двох секціях: усній та постерній.

Олег ГЕРАСИМОВ, зав. каф. загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ
Мы очень рады, что эта тема вызывает столь значительный интерес. Это гарантия того, что наше общество будет достаточно интеллектуально развито, чтобы решать те задачи, которые окружающая среда ставит перед нами. 

У нашому суспільстві сьогодні переважають гуманітарні акценти, вважають вчені. Суспільство вже цілком дозріло для формулювання завдань, які перед ним стоять в плані спілкування з природою. А ось з точки зору їх вирішення, технологічної оснащеності і технологічного вміння поводитися з факторами, які природа нам адресує, ми відчуваємо дефіцит. Тому юні уми працюють в вірному напрямку.

Комментарии закрыты