Соціальний захист, охорона здоров’я та забезпечення права дітей та молоді на освіту — такі питання 26 липня обговорювалися в Одесі на конференції «Розвиток системи муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді». В рамках панельної дискусії відбулося обговорення приєднання Одеси до ініціативи ЮНІСЕФ, у якій взяли участь представники Одеської міської влади, Міністерства соціальної політики та ЮНІСЕФ.

30 травня 2018 року уряд України підписав і випустив постанову, згідно з якою, починаючи з наступного року, усі муніципалітети, які отримають офіційних логотип представництва ЮНІСЕФ в Україні, будуть мати право одноразово отримати +1% прибуткового податку фізичних осіб, який громада зможе використати виключно у цілях розвитку надання соціальних послуг для дітей та молоді.

Олександра Чуркіна, заступник Міністра соціальної політики України

Украина из всех стран 5 континентов, которые принимают в этой инициативе, именно Украина поддержала инициативу на национальном государственном уровне. Мы развиваем по всей стране, что каждый наш муниципалитет, каждый город, каждая объединенная территориальная громада будет муниципалитетом громады, дружественной к детям и молодежи.

Одеса — перше місто-мільйонник в Україні, яке підписало меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ. Як зазначає заступник одеського міського голови Павло Вугельман, це серйозна відповідальність і дуже велика гордість для усієї команди одеської міської влади.

Павло Вугельман, заступник Одеського міського голови

И уже в сентябре мы планируем вынести на сессию городского совета конкретный пошаговый план по созданию в Одессе программы и условий, для того, чтобы Одесса была самым дружественным для детей и для молодежи. И нам есть чем гордится и что показать вам.

Робота з молоддю є одним із основних пріоритетів для представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні. Минулого тижня між керівництвом ЮНЕП та ЮНІСЕФ було підписано декларацію про співпрацю в роботі з молоддю.

Павло Замостян, заст. гол. представництва ФН ООН в Україні

Для Украины это особенно важно, для нашей страны — удержать количественную состовляющую населения вряыд ли удастся, но есть шанс удержать качественную. И вот здесь как раз качество жизни молодых людей имеет огромное значение. Собственно, одним из основных прожуктов, которые мы будем прделагать муниципалитетам-партнерам, будет индекс благополучия молодежи.

27% населення в Україні — це, згідно класифікації ЮНІСЕФ, молоді люди. З них 20% — це діти. Тобто, третина населення нашої країни — це власне ті, на кого безпосередньо націлений цей проект ЮНІСЕФ.

Наталія Бородчук, керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ

1 червня у нас був великий захід, на якому ми представляли ініціативу, яка була підтримана на найвищому рівні в нашій державі. Справді, зараз хочу привітати Одесу, це такий важливий, перший, але дуже важливий крок в напрямку отримання статусу, і я впевнена, що цей шлях буде простий, ефективний і Одеса досягне поставленого результату

Громада, дружня до дітей та молоді — глобальна ініціатива, яка заснована і ініціюється ЮНІСЕФ. Сьогодні вона поширена на 5 континентах серед 38 країн та має 3000 тис. громад та міст учасників. І сьогодні Україна, а саме Одеса має унікальну нагоду стати частиною такої важливої і серйозної ініціативи. Наше місто на прямому шляху до того, аби отримати статус кандидата в учасники ініціативи програми.

Комментарии закрыты