Регіональний тренінг у рамках діяльності Платформи Україна-НАТО пройшов у віторок, 30 липня. Темою заходу стала «Гібридна війна РФ в Україні: як розпізнати та попередити». В заході взяли участь представники державного сектору управління та місцевого самоврядування , експерти неурядових організацій, а також представники іноземних дипломатичних представництв та міжнародних організацій в Україні. Виклики, загрози, протидія, як реагувати на гібридні мережі і убезпечити себе в інформаційній війні, про це все дізнавалася наша знімальна група.

 30 липня у конференц-залі «Чорне Море» відбувся регіональний семінар-тренінг щодо протидії гібридним загрозам у рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні. На заході були присутні представники державного сектору управління та місцевого самоврядування , експерти неурядових організацій , а також представники іноземних дипломатичних представництв та міжнародних організацій в Україні.

 Валерій Кравченко, Національний інститут стратегічних досліджень

 

Это мероприятие конкретно, которое происходит в Одессе, это первый семинар из серии семинаров, которые будут по всей Украине, в основном для медия, который будет как раз презентовать такой взгляд на гибридные формы агрессии, как их распознать на раннем этапе, как их предупредить, какие примитивные действия можно определить. То есть это наша реалия у нас мир сейчас очень ускоряется то есть по развитию, поэтому мы должны быть готовыми для таких действий, то есть и должны готовить тех людей, которые формируют общественное мнение  

Власне що ж собою являє гібридна агресія? Це комбінація традиційних та нетрадиційних методів ведення війни які включають в себе використання нерегулярних збройних формувань, ініціювання внутрішніх заворушень, інформаційну війну та пропаганду.

 Дмитро Дорохін, центральний апарат СБУ

 

Говорячи про гібридну агресію можна її поділити на інформаційні операції, на інформаційно психологічні операції та кібернетичні атаки. Інформаційні операції це приховане провадження на інформаційний простір України та месенджі що сприяють зовнішньо — політичному курсу Російської Федерації щодо України і тим завданням, що ставляться Кремлем перед своїми спецслужбами. Інформаційно-психологічні операції проводяться здебільш на лінії розмежування сил і полягають у психологічному впливі на українських військових та місцевих жителів. За метою спонукання їх до зради, переходу на біг ворогу чи звільнення з військової служби.

З 2014 по 2018 рік департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ  припинено деструктивну діяльність в мережі Інтернет 3500 осіб, які використовувались Російською Федерацією в гібридній агресії. Заблоковано доступ до понад 300 загальнодоступних ресурсів, започатковано проект «Безпечний Інтернет та медіаграмотність» для учнів та молоді.

Валерій Кравченко, Національний інститут стратегічних досліджень

 

«Важно вообще понимать как это действует, знать механизмы как устроена пропаганда, как устроены донесения месенджев и расшатывания ситуации изнутри. И поменьше реагировать на вкиды, которые способствуют такой вот политизации жизни»

Одесса стала першим місцем, де відбувся регіональний семінар-тренінг. Далі за словами організаторів будуть ще п’ять міст по всій України.

Комментарии закрыты