Яскраві повітряні змії на березі моря. Так Міністерство Юстиції привернуло увагу до проблеми булінгу — цькування у школах. Говорячи про таку важку тему, Мін’юст створив більш позитивну акцію «Стоп булінг». 14 серпня школярі, які відпочивають в таборі «Молода гвардія», разом зі співробітниками установи запускали повітряних зміїв, говорили про дитячі права і вчилися поважати один одного.
Дмитро Кузін, експерт директорату з прав людини Мін’юсту
По перше, треба казати дітям, що не треба про це мовчати. Якщо ти відчуваєш, що тебе якось притісняють, застосовують цькування чи ще якийсь тиск. Ти відчуваєш в колективі, на вулиці, серед дорослих, ти маєш звертатись до батьків, до вчителів. І повідомляти про це. Щоб, по-перше, припиняти такі дії. А по-друге, що винуваті несли відповідальність.
За даними Міністерства освіти, за 2017 рік до психологів надійшло понад 100 тисяч звернень через цькування в школах. І це тільки ті, хто не побоявся заявити про знущання. ЮНІСЕФ говорить про те, що 67% дітей в Україні знають що таке булінг не з чуток.
Іван
Наприклад, у їдальні знущаються з дітей. Забирають обіди і так далі. Жартують з них, обзивають, б’ють їх. Потрібно всім разом боротись з цим, говорити з агресором і направляти їх на мирне русло.
Я маю право, я проти булінгу!
Марія, методистка навчального відділу Молодої гвардії
Час для булінгу — в дитячому таборі його взагалі немає. Тому що діти зайняті абсолютно різними справами. Це творчість, це спорт і таке інше. Тому думок навіть за таке в них точно не повинно з’являтися. Тим паче, якщо навіть і десь колись у дітей до цього, як вони приїхали відпочивати, були такі моменти. Я думаю, що ми би надали всю увагу.
Як розповідають організатори акції «Стоп булінг», сьогодні у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який покликаний посилити покарання за знущання над дітьми.
Дмитро Кузін, експерт директорату з прав людини Мін’юсту
Законопроект згідно з яким вводиться відповідальність за булінг. Зокрема для батьків дітей від 14 до 16 років.
Експерти запевняють, що булінгу потрібно рішуче говорити «Ні». Не чекати, що кривдник може заспокоїтися або перестати знущатися на дитиною. Без втручання вчителів і батьків ситуація може стати тільки загоститись. Приклад тому — неодноразові дитячі бійки в Україні, які знімали на відео самі ж неповнолітні. Діти не розберуться самі — їм потрібна допомога і можливість говорити про свої проблеми. Починаючи з цього, можна змінити ситуацію і в жодному разі не ігнорувати її.