В Одесі на мосту Коцебу почали встановлювати відреставровані аутентичні решітки. Міст Коцебу був відкритий в 1892 році. Металевий каркас моста був виготовлений в Парижі на тому ж заводі, що і Ейфелева вежа, але зібрали міст вже на місці — в Одесі. Як просуваються ремонтні роботи — дізнаємося у наших кореспондентів.

Знаменитому одеському мосту КоцЕбу повертають автентичні чавунні решітки. На даний момент працівниками проводиться їх монтаж. Частина декоративних елементів моста відтворювали заново за допомогою лазерного сканування старовинних зразків. Варто відзначити, автентичну огорожу вироблено в паризькій майстерні Ейфеля.

Андрій Шелюгін, упр. з охорони об’єктів культурної спадщини ОМР

Началось все с центральной решетки — с гербовой — которая устанавливается и от которой уже в сторону уже монтируется, как конструктор лего, другие отреставрированные решетки. Хочу сказать, что удалось с помощью специалистов, с помощью технологов сохранить полностью все аутентичные решетки, которые были отсюда демонтированы. Они полностью отреставрированы и сегодня они занимают свое законное место на этом мосту.

Реконструкція моста Коцебу на вулиці Буніна почалася в червні 2016 року. Фахівцям вдалося відреставрувати 99% автентичних решіток, а ліхтарі відлиті заново за ескізами 19-го століття. Планується також встановити на мосту автентичний герб.

Андрій Сандул, заст. нач. управління дорожнього господарства ОМР

Также ведутся завершающие работы по ремонту теплотрассы, газовода и подпорных стен. Определенные работы шли с опережением графика. Например, строительство нового пролетного мостового соединения. К сожалению, не так просто получилось с инженерными коммуникациями, которые здесь и перед мостом и под мостом. И к сожалению, реставрационные работы, т.к. они трудоемкие тоже заняли большее время, нежели мы рассчитывали. Но если говорить в целом, в принципе, что касается нормативных сроков, то мы их выдерживаем.

За словами фахівців, ремонт верхньої частини моста закінчиться у вересні — до дня міста, а ось над нижньою частиною і підпорами працюватимуть до кінця поточного року.

Комментарии закрыты