Період дії резонансної за своїми позитивними результатами для всієї України одеської міської цільової програми «Здоров’я» на 2015-2017 роки закінчується. Новий проект на 2018-2020 роки, розроблений міським департаментом охорони здоров’я, був представлений 30 листопада профільній постійній депутатській комісії.

Программа «Здоровье» на 2018-2020 годы охватывает 15 направлений по оказанию лечебной диагностической помощи больным с сердечно-сосудистой патологией, с сахарным диабетом, с туберкулезом, с злокачественными новообразованиями, с заболеваниями почек, участникам АТО и ветеранам войны, раздел по профилактике материнских и неонатальных потерь и дальнейшее совершенствование развития первичной медико-санитарной помощи. 

Нововведень у програмі «Здоров’я» на наступні 2 роки чимало. По-перше, вона включає в себе реалізацію першого етапу реформи охорони здоров’я, який передбачає реформу первинного рівня надання медичної допомоги. Також розширюються послуги, які одеситам за рахунок програми будуть надаватися безкоштовно. Наприклад, для хворих з інфарктом міокарда після коронарографії та стентування, а ці послуги вже входили раніше в програму, — тепер додано перебування в реанімації протягом 3 днів. Також з метою доступного обстеження жінок на мамографію программа «Здоров’я» передбачає придбання рентген-плівки для проведення майже 9 тисяч безкоштовних досліджень на рік та інше.

В 2017 году программа составляла 92млн 407,5тыс грн. Программа 2018 года составляет 224млн 106,3тыс грн. Из которых 51млн 259,3тыс грн — средства государственного бюджета. 

На засіданні була присутня заступник Одеського міського голови Світлана Бедрега. Вона детально відповіла на запитання членів депутатської комісії стосовно пунктів проекту, бо безпосередньо приймала активну участь в їх розробці. Бедрега підкреслила, що бюджет нової програми «Здоров’я» значно зріс, але головне, що він передбачуваний.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
В этом году ресурс на программу «Здоровье» впервые будет в полном объеме предусмотрен в проекте бюджета на 2018 год. 

Тетяна МАЛИХІНА, голова постійної комісії з охорони здоров’я Одеської міської ради
Эта программа лечения и профилактики. Если в предыдущие годы больше внимания уделялось закупке оборудования, и это было оправдано. То сейчас эта программа направлена на лечение, на укрепление здоровья, снижение заболеваемости, предотвращение смертности. 

За результатами засідання постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я Одеської міської ради одноголосно підтримала проект міської цільової програми «Здоров’я» на 2018-2020 роки.

Комментарии закрыты