Море та чайки — нероздільні поняття. Чайка —  вічний супутник мореплавців — символізує політ, свободу та життя. У крику чайки чутно якийсь надрив та плач. А для моряка призивний крик птаха, що панує над морем, — звісточка з рідного дому. Чайка для моряка — рідний та улюблений птах, він граціозний та красивий. За його поривчастим, стрімким польотом можна спостерігати годинами… В природі в нього немає ворогів! Мабуть, саме тому пташине життя — 23 роки. Що таке 23 роки? Середня тривалість життя моряка часів парусного флоту. Існує повір’я, що чайки — вартові душ людей, моряків та рибаків, що загинули в морі, особливо тих, що потонули через розбиття корабля. І з далеких часів кожен житель приморського міста оберігає життя пернатого сусіда. Ось і в ці морозні дні чайкам, незмінному символу нашого улюбленого міста, необхідна наша з вами допомога та підтримка.

Для одеситів, як для приморських жителів, чайки настільки ж звичні, як голуби чи горобці. В останні роки ці птахи перебираються ближче до великих міст і навіть зимувати залишаються під дахами багатоповерхівок чи в інших затишних місцях. Проте це зовсім не означає, що вони завжди можуть самостійно впоратись з інколи жорсткими морозами нашого регіону.

Через багатолітню звичку, інколи ми навіть не звертаємо уваги на цих великих та красивих птахів — так само, як і вони вже давно пристосувались до проживання поряд з людьми. Проте все змінюється, коли настають зимові морози. Хоча ми всі з дитинства звикли, що чайка — сильний дикий птах, який здатен самостійно про себе подбати, друга половина зими для них завжди є дуже важкою. А тому сьогодні час звернути на це увагу і допомогти чайкам.

Головною проблемою є те, що взимку чайки не завжди можуть здобути собі достатню для виживання кількість їжі. А тому в першу чергу їм необхідно допомогти саме з цим. Проте і тут є деякі нюанси. Чайок не бажано годувати хлібом — по-перше, це викликає важкі процеси бродіння; а по-друге, так чайки просто відвикають харчуватись рибою. Як корм краще використовувати різні зернові — проте не тверді, а трохи відварені. Підійде перлова крупа та ячмінь. Особливо корисними в зимовий час буде сира риба та пророщені зерна пшениці. Також можна придбати спеціальний комбікорм для домашніх птахів — він продається на ринках та в спеціалізованих магазинах.

Допомогти чайкам, що страждають від зимових морозів, не так складно, і якщо всі одесити про це подбають, в кожного морського птаха з’явиться шанс зустріти весну.

Комментарии закрыты