Як і в попередні роки, зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році матиме на меті проведення Державної підсумкової атестації випускників системи загальної середньої освіти та рейтингування навчальних досягнень учасників для організації вступу до ВНЗ. Щодо учасників ЗНО-2018, то тут відбулись певні зміни у порівнянні із попередніми роками.

Вадим Карандій, дир. Укр. центру оцінювання якості освіти

Це випускники закладів загальної середньої освіти 2018 року, які проходитимуть в формі ЗНО як ДПА, так і фактично вступні іспити до вищих навчальних закладів. Це випускники минулих років, а також випускники професійно-технічних навчальних закладів, а також коледжів. Але цього року з’являється ще одна група. Вона є досить чисельною групою. Це є учні-слухачі професійно-технічних навчальних закладів, коледжів, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО.

Реєстрація розпочнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня. Вона складається з 3 етапів: заповнення реєстраційної картки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та формування комплекту необхідних документів; надсилання відповідного комплекту до регіонального центру оцінювання якості освіти та отримання повідомлення про реєстрацію та необхідних документів. Буде розгорнута мережа пунктів реєстрації, де спеціалісти будуть надавати допомогу тим абітурієнтам, які цього потребують. І це не вся допомога для тих, хто складатиме ЗНО.

Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти

Маю сказати про те, що з 2018 року Міністерством освіти і науки в умовах прийму до вищих навчальних закладів запроваджено типові переліки предметів, які будуть використовуватись при вступі до ВНЗ за відповідними напрямами та спеціальностями.

Так у 2018 році ЗНО можна скласти з 11 предметів: математика, українська мова і література, іспанська, німецька, французька та англійська мови, біологія, історія України, географія, фізика і хімія. Кожен учасник може обрати до 4 предметів. Як і в попередні роки, передбачається дві сесії ЗНО — основна та додаткова.

Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти

Основна сесія має розпочатися 22 травня ЗНО з математики та триватиме до 13 червня — в цей день відбудеться ЗНО з хімії. Як і в попередні роки, в 2018 році передбачається додаткова сесія ЗНО, яка пройде з 2 до 11 липня.

Слід зазначити, що тести з української мови та літератури, математики та історії України будуть адаптовані для тих осіб, хто користується шрифтом Брайля.

Комментарии закрыты