В суботу президент США провів, мабуть, найважливіші для міжнародної політичної спільноти переговори — з Ангелою Меркель і Володимиром Путіним. Президент Трамп і канцлер Меркель провели тривалу телефонну розмову, що охоплює широке коло питань, в тому числі НАТО, ситуацію на Близькому Сході і в Північній Африці, відносини з Росією та українську кризу.

Президент США Дональд Трамп і канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході телефонної розмови, яка тривала 45 хвилин,  встигли обговорили питання витрат НАТО на оборону і конфлікт на Донбасі. Канцлер Німеччини і президент США підкреслили принципову важливість НАТО для трансатлантичних відносин та її важливу роль у збереженні миру і стабільності. Обидва лідера переконані в тому, що Альянс повинен протистояти викликам 21-го століття, і що загальна оборона вимагає адекватних інвестицій в військові можливості і справедливий внесок всіх союзників в колективну безпеку.

Меркель і Трамп домовилися надалі активізувати співпрацю в боротьбі з тероризмом, а також в стабілізації Близького Сходу і Північної Африки. Трамп прийняв запрошення канцлера відвідати саміт «двадцятки» в Гамбурзі в липні і запросив Меркель найближчим часом відвідати Вашингтон.

А вже через 45 хвилин американський президент розмовляв з Володимиром Путіним — вперше після власної інавгурації. Глави держав говорили про стабілізацію та розвиток російсько-американських відносин, ситуацію на Близькому Сході та боротьбу з тероризмом, щодо якої обидві сторони сподіваються вибудувати взаємодію. Як повідомляє прес-служба Білого дому, ця розмова стала «суттєвим початком» налагодження двосторонніх відносин.

Нагадаємо, що ще під час своєї виборчої кампанії, Дональд Трамп вважався проросійським кандидатом, а обидва президента вже здійснювали обмін компліментами, хоча, як вони самі повідомляли ЗМІ, були знайомі лише заочно. Та не зважаючи на це, Володимир Путін став одним з першої п’ятірки лідерів, з якими американський президент провів телефонні розмови.

Сторони також повідомили, що мова також йшла про аспекти кризи в Україні. Проте в повідомленнях не уточнюється, чи говорили президенти про скасування санкцій проти Росії через анексію Криму та конфлікт на Донбасі. Однак, як нещодавно на прес-конференції з Терезою Мей зазначив Дональд Трамп, говорити про можливість зняття санкцій з РФ ще зарано. Хоча його радниця Келліенн Конвей відзначила, що зняття санкцій наразі «вивчається».

Як буде проходити праця у такому «трикутнику», говорити рано, також як і про відміну санкцій проти Росії і «потепління» у відносинах Вашингтону з Берліном. Ситуація щодо майбутньої політики Овального кабінету – залишається непередбачуваною.

Комментарии закрыты