В Одесі відбулися святкові заходи з нагоди 74-ї річниці визволення Одеси під час Другої світової війни. На Алеї Слави у парку імені Тараса Шевченка, біля пам’ятника Невідомому матросу, а також на площі 10 квітня відбулися урочисті церемонії покладання квітів. Аби вшанувати подвиг воїнів у Другій світовій війні, сюди прийшли сотні людей.
У 1944 році почався третій, завершальний, період Другої світової війни. Протягом року радянські війська прорвали потужні оборонні рубежі і розгромили німецько-фашистські війська під Ленінградом і Новгородом, на Правобережній Україні і в Криму. Звільнення Одеси було частиною наступальної операції військ 3-го Українського фронту в березні-квітні 1944 року. Оборона Одеси тривала 73 дні, визволення міста близько доби. 10 квітня 1944 року війська під командуванням генерала армії Родіона Малиновського звільнили Одесу від німецько-фашистських загарбників і Одеса отримала високе звання «Місто-Герой».
Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя визволив Одесу на Алеї Слави, а також на площі 10 квітня зібралися одесити і гості міста, ветерани, депутати і духовенство Одеси. Був присутній і мер міста Геннадій Труханов.
Геннадій Труханов, одеський міський голова
«Для меня как для одессита и офицера этот день не просто важен. Это день, который мы не в праве забывать никогда и ни при каких обстоятельствах. Потому что, 74 года назад, в далеком 1944 году наши земляки, одесситы, да и не только земляки. Те, кто служили, участвовали в войне, освободили наш город. И для Одессы это день победы. Вот с этого дня началась победа для одесситов».
Звільнення Одеси можна назвати однією з найбільш блискучих операцій Другої світової війни — настільки малою кров’ю вона обійшлася. За два тижні стрімким кидком одеське угруповання фашистів обійшли з півночі. Фактично Одеса була взята в «котел». Саме в Одеській області була проведена остання в історії людства кавалерійська атака. Всі без винятку одесити пишаються подвигом героїв-визволителів.
Окупація Одеси тривала 907 днів, з 16 жовтня 1941 року. Символом звільнення міста від окупації став піднятий над Оперним театром Червоний прапор 10 квітня 1944 року. Цей день для одеситів — велике свято пам’яті і миру. І сьогодні, коли пам’ять героїв-визволителів шанує молоде покоління одеситів, є віра в світле майбутнє нашого міста і нашої країни.