13 листопада у всьому світі відзначається День сліпих. Цей день об’єднує не тільки сліпих усього світу, а й привертає увагу інших людей, нагадує їм про важливість допомоги людям з інвалідністю і їх соціалізацію в суспільстві. В одеському будинку культури української спільноти сліпих в честь такого дня провели концерт, під час якого директор департаменту праці та соцполітики Одеської міськради Олена Китайська нагородила переможців конкурсу читацького жанру, а також вручила сертифікати на матеріальну допомогу для ветеранів.
Марат Файзуллін, директор будинку культури УТОС
Надо должное сказать, что за последние 2-3 года очень хорошие отношения получились у нас со стороны горисполкома и со стороны мэра. У нас на предприятии бесплатное питание за счет горисполкома, нам организовали. Наши рабочие каждый день получают горячее питание уже на протяжении нескольких лет. А предприятие у нас приспосабливает инвалидов по зрению, в основном это сборочные..детали собирают.
На щастя, в 21 столітті люди, які отримали інвалідність по зору мають можливість жити повним і насиченим життям. Всього в Одесі проживає понад тисяча людей з інвалідністю по зору — вони мають можливість відвідувати творчі гуртки та бібліотеку в будинку культури УТОС, навчатись в школі-інтернаті №93, а також працевлаштовуватись на підприємстві Українського Товариства Сліпих. Важливо, що за останні роки ситуація змінюється на краще. Зокрема, в Одесі діє програма під назвою «Рівність» метою якої є створення безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами.
Олексій Максименко, голова УТОС в Одеській області
Очень активно в городе сейчас проводятся ремонты по капитальному ремонту тротуаров. У нас в городе капитально отремонтировано и специально отремонтировано тактильными дорожками, предупреждающими установленными дорожками, турникетами порядка 5 километров. У нас, если обратите внимание, только месяц назад закончен тротуар, который соединяет жилой дом, где проживают инвалиды по зрению и улицу Варненскую.
Однак, крім зусиль міста та матеріальної допомоги, важливо думати і про моральну підтримку. Сліпі або слабозорі люди не повинні залишатись одні, адже вони також мають потребу в реалізації своїх талантів і бажань. І чим більше ми будемо пам’ятати про людей з особливими потребами, тим комфортніше такі люди будуть відчувати себе в суспільстві, а зокрема в нашому місті.