В інформаційному агентстві Контекст Причорномор’я відбулась презентація 24-го, випуску історико-краєзнавчого альманаху «Південний Захід. Одесика». Журнал видається 12 років за підтримки почесного громадянина Одеси та Одеської області, політика, мецената Сергія Гриневецького. Видання користується великим попитом не лише у фахівців, але і у студентів-істориків, аспірантів, у тих людей, кому небайдужа історія рідного краю, свого народу. Головна задача альманаху зберігати історію та розповідати її потомкам без спотворень.
Традиційно двічі на рік — до дня народження одеської області та до дня міста –виходить історико-краєзнавчий альманах «Південий Захід. Одесика». За 12 років існування надруковано багато цікавих фактів з історії рідного краю та власного народу. В перший день весни був презентований 24-й випуск видання, яке увесь цей час підтримується почесним громадянин ом Одеси та Одеської області, політиком, меценатом Сергієм Гриневецьким.
Сергій Гриневецький, політик, громадський діяч
В астрологии есть понятие-12летний цикл. Приятно отметить, что мы прошли 12 лет новейшей истории нашего государства с историками, краеведами. Кардинально не отличается от 23, но от 1-го. География авторов, гл редактор стал доктором наук и качество материала.
Як відомо, цей рік – ювілейний і пов’язаний з низкою дат, перш за все проголошення незалежності України, універсали, 100-річчя революції 17-18 років. Значна частина матеріалів нового випуску альманаху «Південий Захід. Одесика» присвячена саме революційним подіям на Одещині..
Віктор Савченко, редактор альманаху
така сумна дата. 80 летие сталинских репресий 37-38. и одесситы, которые прославили город. я хотел остановиться на материале экскурсовода Тамары Бехановой, которая написал книгу об одесских писателях
Серед авторІв видання – науковці, історики, філософи не тільки з Одещини, але й інших регіонів: Івано-Франківська, Херсону, Харкова, Чорноморська, Москви. Велика кількість дослідників цікавиться не тільки своєю територією, а й саме нашим унікальним містом. На презентації 24-випуску, вже йшла мова, звісно і про майбутній, ювілейний . Сергій Гриневецький запропонував науковцям дещо несподівану тему з історії Одеської області.
Сергій Гриневецький, політик, громадський діяч
я хочу , чтобы они исследовали как наш регіон производил зерно, продукты питания. Какие были предприятия. Как в разное время кормили насекление и кормили население И сравнить с сегодняшним днем, от сюда качество жизни, и наши поступки.
Тобто підготовка наступних номерів альманаху «Південий Захід. Одесика» вже почалась.