«Генотип вольности». Выставка одного из самых известных в мире украинских художников ‒ Ивана Марчука собрала в зале Художественного музея рекордное количество посетителей уже в день открытия. Об уникальности события — расскажет Мирослава Сильчук.
Той, що сказав: «Я єсмь…». Його славетне ім’я та його роботи закарбувалися в історії українського живопису давно і, схоже, надовго.
Иван Марчук, народный художник Украины
Все, що я привіз — то я привіз для вас, розумієте? все, що ви бачите, то все належить вам на місяць. Це роздуми великі, втіха велика, в моїх картинах є все. Тільки дивіться, думайте, думайте і ще раз думайте.
Сам же Іван Марчук у розкутій і звичній для себе манері спілкування із шанувальниками не приховував своїх емоцій, викликаних приїздом до Одеси.
Иван Марчук, народный художник Украины
Я вперше так в Одесі представлений, ніколи не думав, що я тут буду, але певен був, як мене одесити дуже файно зустрінуть. Будуть просто розривати на кавалки, так я тут з вами зараз, потішаю вас і сам тішуся, що ви такі файні тут є.
«Генотип вольності» одесити зможуть побачити та оцінити з 19 травня до 19 червня нинішнього року у виставкових залах Художнього музею.
А в рамках щойно відкритої в Одесі ретроспективної ювілейної виставки, 21 травня о 17:00 у приміщенні Одесського художнього музею, поряд із представленими роботами, відбудеться творча зустріч з майстром.
«Пльонтанізм»: неповторимый стиль живописи
Гениальный художник современности Иван Марчук создал собственный неповторимый стиль живописи, который он сам полушутя называет «пльонтанізм» – многие его картины словно сотканы из тысяч тончайших нитей.
Від раніше мало кому відомого діалектного слова із Західної України, що означає плести або переплітати, ця абсолютно нова техніка Марчука балансує на межі рукотворного і технологічного та через складність свого виконання практично не підлягає повторенню.
Тамара Стрипко, искусствовед
Марчук сьогодні — це 5 тисяч полотен и це 12 різнопланових циклів. Це 12 різних Марчуків, як він говорить. Починаючи від «Голосу моєї душі» — цикл, представлений праворуч, і закінчуючи полотном «Безмежність», над ним він почав працювати в 2007 році і вже 50 картин є абсолютно різні
Протягом останніх років полотна художника експонувалися переважно за кордоном — Литва, Німеччина, Польща, виконуючи функцію народної дипломатії: утверджуючи місце України в європейському просторі, а європейського мистецтва у контексті світового. На питання «чому одеситам варто відвідати виставку?» представник Івана Марчука в Одесі відповідає досить лаконічно і зрозуміло.
Елена Гейдер, куратор выставки
Потому, что это гений, прежде всего. Потому, что это украинец, потому, что это патриот. Потому, что это великолепный художник, который действительно сотворил прекрасный мир из образов и картин и потому, что этот человек прославляет Украину на Западе и является ярким представителем украинского архетипа.