«Життя — то поезія. Вона йде не з голови, a з серця»-  з такого лозунгу відкрилася 15 листопада виставка картин талановитого українського художника Василя Химочки в Одеському художньому музеї. Виставка  «Нова реальність» присвячена пам’яті  художника. І криє в собі глибокий зміст, вищу концентрацію смислів.В полотнах діє ніби додаткова матриця. Більш детальніше в нашому сюжеті.

15 листопада в Художньому музеї відкрилася персональна виставка Василя Химочки, присвячена пам’яті художника. Василь Химочка народився 28 грудня1950 року на Одещині, закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та Львівську національну академію мистецтв. Був талановитий не тільки в живописі, а й у розписі соборів і створенні ікон. З 1976 року його картини брали участь в 50 групових та персональних виставках в Україні, Ірані, Німеччині та Чехії. До сих пір заслужені художники України не можуть назвати точно стиль написання картин митцем, так як Василь Химочка був вільний від рамок стилів зрощених роками, він шукав істину в житті та передавав свої надбання в картинах. На виставці було представлено 60 картин  і кожна з них унікальна по своєму,несе в собі загадковий сенс, який можна побачити тільки після того, якщо ви відкриєте душу.

Сергій Савченко — куратор виставки, заслужений художник України

То Василь Химочка як раз знайшов ту систему знакову, яка дала йому свободу від різних стилів, тобто він впізнаваюмий легко, він абсолютно індивідуальний в плані того, як він прочитує ці знаки, як він трансформує через свою творчість . Тобто це, фактично, унікальне явище. І коли сформувалася тут виставка в музеї, то зразу стала відчутна потужна динаміка кожного твору. Тема фактично одна Тема світла, софійність мистецтва. Проведення енергії логосу, на що був зорієнтований і зконцентрований Василь Химичка.

Художник належить до людей структури оптичного, символічного, медитативного мистецтва. У його полотнах — вища концентрація смислів. Велика глибина. В картинах діє ніби додаткова матриця. І якщо говорити про світи митця, а кожна картина його є окремим світом і водночас – фрагментом універсуму, то маємо визнати: він випереджав свій час, вважають поціновувачі творчості автора. Пульсуючі енергії в кожній роботі об’єднані одним стійким ритмом: так дихає Всесвіт. Художник показує його багатовимірним.

Віра Фінілонова- мистецтвознавець, науковий співробітник музею

…. Надо говорить о том, что это не просто художник, a художник- философ, мыслитель, изотерик и теолог. То есть по мимо всего прочего он создавал такие тексты, они не поетические, но с очень глубокими мыслями. A его работы дополняют философию, философию бытия, так скажем. И эти работы такие как мандалы, то на что можно медитировать. По этому когда мы смотрим на эти работы они нам представляются как что-то светоносное, как сгусток света, который явился в этот материальный мир, который наполняет этот свет особой энергией.

Виставка в музеї працює з 10.:00 до 17:00 і триватиме до шостого грудня.

 

Комментарии закрыты