В рамках обласного проекту “Історія краю в музейних експозиціях» у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею відкрилась виставка, на якій представлено матеріали музеїв Біляївського району, що дають змогу більш глибоко ознайомитися з історією краю: минувшиною і сьогоденням.

10 років  в історико-краєзнавчому музеї існує обласний проект «Історія краю в музейних експозиціях». За цей час з історією та культурою свого краю познайомили одеситів 9 районів Одещини. 31 жовтня  у виставковій залі відкрито експозицію «Земля Біляївська»

 Юрій Слюсар, заст. директора історико-краєзнавчого музею (Одеса)

 Земля Біляївська має свою специфіку. Не відчувається кордонів між містом та приміським районом. Важко поділити Куяльницькі хутори та Усатого, яке вже на території Біляєвського району.

Іноді у затінку великого міста знаходяться території, які відігравали велику роль в становленні, захисті, розвитку Одеси. Отже свої експозиції представляють три музеї Біляївського раону: Меморіальний музей-комплекс «Партизанська слава» в селі Нерубайське, музей Бойової та Трудової Слави села Ільїнка та районний історико-краєзнавчий музей, який очолює вчитель вищої категорії, поетеса Євгенія Коваленко.

 Євгенія Коваленко, директор історико-краєзнавчого музею (Біляївка)

наш край имеет богатую историю. Три волни заселения: бежавшие старовери, козаки и те же турбаи. Здесь представлено все.

Однак  у більшості експонати розповідають про героїчні сторінки минулого, зокрема часів другої світової війни. Фотографії, документи, присвячені тим подіям, нагадують сучасникам про подвиг захисників Одещини — бійців нерубайських катакомб, героїв тилу, які одразу після звільнення від німецьких загарбників, відновляли зруйноване господарство.

 Євгенія Коваленко, директор історико-краєзнавчого музею (Біляївка)

єти земли наши богатир дали сразу в 44 урожай, как только біла освобождена дивизией Плеева. Єто костюм бойца Шуляка, котрому 95 лет. Он приходит в наш музей, потому что помни и знает, как встречали освободителей на єтой земле.

Біляєвський край багатий на фольклор. На виставці представлені роботи місцевих живописців та майстрів декоративно-прикладного мистецтва: вишиті рушники, предмети домашнього ужитку, посуд, меблі тощо. На урочистому відкритті виставки виступив біляївський народний колектив української пісні «Від серця до серця».

 Світлана Кваша, худ.керівник будинку культури (Білявка)

Ми дуже любимо виконувати українські пісні. Внашому репертуарі багато і сучасних і народних і обрядових пісень. Сьогодні Ми виконуємошмоток обряду Маланки

Ігор Рожко, худ. керівник колективу

Часу ще багато, але треба готуватися, згадувати слова, слухати музику.щоб зустріти найкраще свято року

Експозиція музеїв Біляївщини  у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею буде працювати до 27 листопада.

 

Комментарии закрыты